Współpraca

Coś o mnie
Nazywam się Karolina Łukawska, mam 25 lat. Skończyłam studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w specjalizacji public relations. Jestem absolwentką technikum organizacji reklamy. Obecnie pracuję w mediach.
Blogowanie szybko stało się moją pasją, a ja dążyłam do zdobycia jak największej grupy czytelników. Czytam głównie young adult, new adult, romanse oraz literaturę obyczajową, od czasu do czasu lubię przeczytać coś z innego gatunku. Interesuję się również fotografią i mediami. Nie lubię nudy, cenię oryginalność, co z pewnością widać po blogu. Jestem ambitna, stale doskonalę swoje umiejętności. Przestrzegam ustalonych terminów i szanuję ludzi, z którymi mam do czynienia. Co ciekawe nigdy nie planowałam zakładanie bloga o książkach.

O blogu
Blog powstał ze względu na projekt stypendialny. Szybko pokochałam go jak dziecko i po zakończeniu projektu, nie mogłam się z nim rozstać. Nie jestem profesjonalną recenzentką książek, nie piszę nawet recenzji, to jedynie moje, mocno subiektywne, opinie o przeczytanych tytułach.

Moją misją jest promowanie czytelnictwa w Polsce. Po przeprowadzeniu mnóstwa rozmów z młodzieżą wiem, że szkoła skutecznie zniechęca ich do książek. Próbuję odczarować nieco zły wizerunek książki i mam na swoim koncie już liczne grono osób, które wprost przyznaje, że dzięki mnie pokochali literaturę. To mój największy sukces i jednocześnie motywacja do dalszej pracy.

Blog nazywa się "Książki Dobre Jak Czekolada", ponieważ (co nie trudno odgadnąć) nie kocham zarówno książki, jak i czekoladę. Strona została założona w październiku 2016 r. i od początku cieszy się sporym zainteresowaniem. Na blogu można znaleźć nie tylko recenzje, ale i wywiady z autorami oraz posty tematyczne, a nawet porady dotyczące bookstagrama. Książki Dobre Jak Czekolada wyróżnia się na tle innych blogów. Mamy nazwę, której szybko nie zapomnisz, estetyczne zdjęcia dodane do każdej recenzji, a książki oceniane są według specjalnej CZEKOLADOWEJ skali. Sprawdź, ile kostek czekolady zdobył ostatni bestseller!

Sukcesy
Blog Książki Dobre Jak Czekolada objął swoim patronatem już dwanaście książek.

Książki Dobre Jak Czekolada Patronat
Napisałam rekomendacje do kilku książek.


"Deadline na szczęście" Anna Tabak

"Gdybym wiedziała" Rebecca Donovan

"W cieniu zła" Alex North
"W cieniu zła" Alex North

"Schronisko" Sam Lloyd
"Schronisko" Sam Lloyd

"Wiosna koloru słońca" Carina Bartsch
"Wiosna koloru słońca" Carina Bartsch

Topieliska Ewa Przydryga
"Topieliska" Ewa Przydryga

To nie jest, do diabła, love story Skin Deep Julia Biel
"To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep" Julia Biel


Najważniejszym sukcesem jest dla mnie zbudowanie wokół bloga społeczności zaangażowanych i oddanych czytelników. Aktywnie korzystają oni z hashtagu #książkidobrejakczekolada. Przeczytaj ich opinie o mojej działalności.W liczbach
Czytelnikami bloga są głównie kobiety i stanowią one ponad 90% wszystkich odwiedzających. Prawie 40% moich czytelników jest w przedziale wiekowym 18-24 lat, nieco mniej (30%) to grupa w wieku 25-34 lata. 20% osób zaglądających na stronę jest poniżej 18 roku życia. Aktualnie fanpage ponad 2550 polubień. W dniu pierwszych urodzin bloga poszerzyłam działalność o bookstagrama, który cieszy się sporą (i stale wzrastającą) popularnością (obecnie 23 000 obserwatorów).

Współpraca
Chętnie podejmę się współpracy z autorami, wydawnictwami, księgarniami, portalami itd.

Oferuję:
- zrecenzowanie książki
- patronat (zanim zdecyduję się na objęcie książki patronatem, muszę ją przeczytać!)
- organizacja konkursów
- wywiad z autorem
- promowanie książki poprzez publikację zdjęć w social mediach
- wykonanie i opublikowanie zdjęć książki na Instagramie
Jestem otwarta również na inne rodzaje współpracy. 

Recenzje umieszczam na blogu i InstagramieOferuję również ocenę umieszczenie krótkiej opinii o książce na portalu LubimyCzytac.pl. Link do mojego konta na wspomnianym portalu. Od 9 lipca 2021 roku jestem aktywna również na TikToku.

Informuję, że nie czuję się zobowiązana do recenzowania książek-niespodzianek, tzn. wysłanych do mnie bez uprzedniej informacji i mojej akceptacji danego tytułu do recenzji.

E-BOOKI:
Mogę zrecenzować e-booka, jednak pod warunkiem, że później otrzymam również wersję papierową książki.

Wysyłając wersję przedpremierową, przed korektą, proszę pamiętać, aby po premierze wysłać egzemplarz finalny książki.

Decydując się na współpracę ze mną, proszę mieć na uwadze, że moje recenzje ZAWSZE są szczere i nie zamierzam pisać pozytywnej opinii, jeśli książka mi się nie podobała.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą — proszę o kontakt mailowy:

Zastrzegam sobie prawo do nieodpowiadania na propozycje współprac, które mnie nie interesują.

Share
Tweet
Pin