Icebreaker

 
Icebreaker A.L. Graziadei recenzja

"Icebreaker" w skrócie:
✔️ young adult (bohaterowie mają 17 lat)
✔️ reprezentacja LGBT+,
✔️ mlm
✔️ ważne tematy: depresja, zaburzenia lękowe, dyskryminacja kobiet,
✔️ hate-love,
✔️ sportowa rywalizacja

"Icebreaker" to powieść młodzieżowa z reprezentacją LGBT+. Bohaterowie cierpią na depresję i zaburzenia lękowe. Autorka nie ucieka od trudnych tematów, a wręcz przeciwnie - "przemyca" je do wciągającej fabuły.

Mickey James rozpoczyna życie akademickie i dołącza do nowej drużyny hokejowej, ale nic z tego nie było jego własnym wyborem. To tradycja rozpoczęta przez dziadka, kontynuowana przez ojca i oczekuje się, że syn również będzie godnie reprezentował swoje nazwisko i zostanie wybrany jako pierwszy w zbliżającym się drafcie NHL.

Problemy są dwa. Po pierwsze: Mickey nie jest przekonany, czy chce podążać drogą swoich przodków. Po drugie: jego kolega z drużyny, Jaysen Caulfield, również walczy o to, aby to jego nazwisko jako pierwsze padło podczas draftu. A to oznacza zaciekłą rywalizację.

"Icebreaker" ma wszystko to, czego oczekuję od młodzieżówki: dylematy dotyczące dorosłości, pytania dotyczące przyszłości, ale też zabawę, przyjaźń i poczucie humoru.

Od razu doprecyzuję, że to wciąż jest książka o depresji, zaburzeniach lękowych, lęku przed coming outem oraz potrzebie akceptacji wśród najbliższych oraz rówieśników. Po prostu pojawiają się też te nieco lepsze dni.

Nie da się ukryć, że sport jest ważną częścią powieści, a motyw ten łączy wiele istotnych wątków, takich jak dyskryminacja osiągnięć kobiet i umniejszanie ich roli.

Aż sama nie mogę uwierzyć, że jest to literacki debiut A.L. Graziadei! Kompletnie tego nie odczuwa się podczas lektury. Chemia między bohaterami jest bardzo dobrze budowana, napięcie jest niemalże namacalne. A jednocześnie czytelnik jest świadomy wszystkich przeszkód, które stoją na drodze Mickeya i z całych sił mu kibicuje.

Ponieważ ta książka błyskawicznie wciąga w swój świat, a także porusza ważne tematy, o których trzeba rozmawiać, nie wyobrażam sobie, żebyście nie przeczytali "Icebreaker". 🤎

Naprawdę gorąco Wam ją polecam i przyznaję cztery kostki czekolady.


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz "Icebreaker".

Może zainteresuje Cię również

1 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)