It starts with us

It starts with us Colleen Hoover recenzja

To miała być jednotomówka. Ale użytkownicy TikToka sprawili, że Hoover zdecydowała się wrócić do zakończenia "It ends with us" i napisać ciąg dalszy. Bo to dopiero początek drugiej szansy Lily i Atlasa.

Nie będę ukrywać, że bałam się tej części. Obawiałam się, że może być napisana na siłę. Że to niepotrzebne przeciągnięcie tej historii. Ale na szczęście tak się nie stało. To domknięcie było potrzebne. Na to zakończenie zasłużyli nasi bohaterowie.

Podoba mi się to, że autorka nie sprawiła, że Riley jest postacią czarną lub białą. Jest szarą. A decyzje Lily nie są łatwe. To w ogóle nie jest łatwa historia. Jest naprawdę bolesna. Pamiętajcie, że ta książka porusza temat przemocy fizycznej i psychicznej, być może nie jest to powieść dla każdego.

Nie brakowało wzruszających momentów. Czytelnik ma szansę obserwować, jak miłość Atlasa i Lili dostaje kolejną szansę. Jak nasi bohaterowie powoli pozwalają sobie uwierzyć, że tym razem im się może naprawdę udać. Widzimy, jak wciąż zmagają się z problemami, ale zauważamy też, że razem przychodzi im to łatwiej.

Kilkukrotnie zaszkliły mi się oczy. Użyłam mnóstwa znaczników. Po lekturze "It starts with us" potrzebowałam kilku dni na refleksję, bo emocjonalnie byłam "przeczołgana".

Wiem, że niektórzy nie będą usatysfakcjonowani wyborem Hoover. Ale ja nie wyobrażam sobie innej opcji. I o tym też pisze autorka w podziękowaniach obu tomów.

Według mnie ta książka nie mogłaby być lepsza.

"It starts with us" jest dla mnie wyjątkowo ważnym tytułem, ponieważ na skrzydełku znajdziecie moją polecajkę, co mnie cały czas wzrusza. 🥺🤎

Odpowiedzi na kilka zadawanych pytań:
💭Tak, znajomość pierwszej części ("It ends with us") jest wymagana.
💭Tak, znajdziecie tam kilka scen erotycznych.
💭Narracja jest pierwszoosobowa, prowadzona naprzemiennie przez Lily i Atlasa.

Ode mnie oczywiście cztery kostki czekolady.


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz egzemplarz "It starts with us".

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)