Done and dusted

 
Done_and_dusted_Lyla_Sage_recenzja

Czytaliście już jakiś romans kowbojski? 🤠

Mam wrażenie, że na tę książkę czekała spora część bookstagramu. I wcale się nie dziwię, bo to świeży powiew powietrza i chwila przerwy od romansów o hokeju.

Emmy Ryder po latach wraca do rodzinnego miasteczka, choć w młodości nie marzyła o niczym innym, jak o wyrwaniu się z tego przeklętego miejsca. Wypadek, który postawił całą jej karierę jeździecką pod znakiem zapytania, zmusił ją do ostateczności i tak właśnie znalazła się z powrotem w barze, w którym lata temu spędzała mnóstwo czasu. Kiedy nagle słyszy tę jedną piosenkę już wie, że jej powrót nie umknął Lukowi Ryderowi. A to oznacza kłopoty.

W przypadku "Done and dusted" podobał mi się klimat oraz miejsce akcji. Osadzenie książki na ranczo zawsze jest czymś nieco innym, a ja tak lubię różnorodność.

Choć to "jedynie" kowbojski romans, to autorka wzbogaciła go o temat traumy po wypadku, ataków paniki czy chociażby trudnych relacji z rodzicami, a wręcz toksycznych relacji. Więc z jednej strony mamy bardzo pikantny romans (daję plusik za oznaczenie 18+ już na przodzie okładki!), ale porusza on też istotne tematy. 

Spędziłam z tą książką miło czas, ale widzę kilka rzeczy, które można byłoby poprawić.

Już na okładce widzimy informację, że jest to slow burn. Nie jestem do tego przekonana. Według mnie wszystko działo się w normalnym tempie.

Kolejnym motywem, o którym wspomina się w kontekście Done and dusted, jest hate to love i szczerze powiedziawszy, tutaj też jestem delikatnie zawiedziona. Brakowało mi tej nienawiści i dokuczania sobie. Tak naprawdę tylko w pierwszych rozdziałach mamy do czynienia z tego typu sceną. Dalej to już jest friends to lovers, a ta zmiana głównego motywu nie była niczym poparta.

Książka mi się podobała, ale widzę pewien chaos w motywach. A może one po prostu zostały źle nazwane i przez to wprowadzają czytelnika w błąd, a później pojawiają się niespełnione oczekiwania?

Na koniec zdradzę Wam, że już od pierwszych rozdziałów to bohaterowie drugoplanowi przyciągnęli moją uwagę i z tego powodu wyczekuję kolejnych części. 🤎Poniżej sprawdzicie, gdzie w najlepszej cenie można kupić recenzowaną książkę.

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)