Moje ulubione cytaty z książek (I)


Ponieważ na moim Instagramie zdjęcia z cytatami są Waszymi ulubionymi postami, postanowiłam podzielić się z Wami jeszcze większą ilością inspirujących zdań z książek. Oto 20 moich ulubionych cytatów. Jeśli będziecie chcieli, pojawią się kolejne takie posty. Dajcie znać w komentarzach. :)


Prawo doskonałości. Wrażenie, jakie wywołujemy, jest odwrotnie proporcjonalne do tego, co ludzie wiedzą na nasz temat.

Wyśnione miejsca


– Ponieważ musimy być idealne, zgadza się? Idealne wewnątrz, idealne na zewnątrz, inaczej nie ma po co żyć.

Rodzimy się w jeden dzień. Umieramy w jeden dzień. W jeden dzień możemy się zmienić. I w jeden dzień możemy się zakochać. Wszystko może się zdarzyć w ciągu zaledwie jednego dnia.
Ten jeden dzień

Może mimo wszystko 'wypadek' nie jest na to właściwym określeniem. Może brzmi ono: cud. Albo może to nie cud. Może to po prostu życie. Kiedy się na nie otwieramy. Kiedy stajemy na jego drodze. Kiedy mówimy 'tak'.
Ten jeden dzień

Miłość ogłupia.

Zaślepia.
Potrafi obezwładnić i uczynić nas zupełnie bezbronnymi.
Ale może też wszystko naprawić.Jest modelowym przykładem optymizmu. Jest niespotykanym promykiem słońca. Nie tylko szuka jasnych stron… ale nimi żyje.
Promyczek

Nie mówię, że nie powinieneś realizować celów i spełniać marzeń. Po prostu nie rezygnuj z tego, co dzieje się teraz, dla nieznanej przyszłości. Może ominąć cię wiele szczęścia, kiedy będziesz czekał na lata, które mogą nigdy nie nadejść. Nie trać czasu, bo przegapisz chwilę obecną, a przyszłość wcale nie jest taka pewna.

Promyczek


Przeżywajcie każdy dzień, jakby był Waszym ostatnim. (...) Bądźcie spontaniczni. Życie ma zbyt wiele reguł, schematów i wymagań. Zmieńcie plany, by zrobić miejsce na zabawę.
Promyczek

 Boję się, że już nigdy z nikim nie poczuję czegoś takiego. (...)

 Ja boję się, że poczujesz.
Confess


Kiedy znajdujesz miłość, to ją trzymasz. Chwytasz ją obiema rękami i ze wszystkich sił starasz się jej nie wypuścić. Nie możesz tak po prostu odjechać, licząc, że przetrwa, aż będziesz na nią gotowa.

November 9Nigdy nie uda ci się odnaleźć siebie, jeśli zatracisz się w drugiej osobie.

November 9

Bo wiesz, to jest tak: z Magellanem jest taki sam problem, jak ze wszystkimi odkrywcami. Całą energię skupiają na poszukiwaniu rzeczy niemożliwych. I w większości tak są zapatrzeni w horyzont, że nie widzą tego, co mają tu przed sobą.


Nie jesteś ani tak niewinna, ani tak pewna siebie, jak udajesz. Możliwe, że masz ostry język, ale ostatecznie tam, w środku, pozostajesz małą, bezbronną dziewczynką. Jesteś jedną z tych dziewczyn, które udają oczytane intelektualistki, a w rzeczywistości chcą, żeby komplementować ich urodę. A poza tym pojęcie „oczytane” odnosi się w większości przypadków – w tym również w twoim – do Harry’ego Pottera, rozdziały od pierwszego do dwudziestego siódmego. Ale to inny temat. (…) W głębi serca chciałabyś mieć kogoś, kto cały dzień prawiłby ci komplementy. Kogoś, kto zbudowałby twoje nieistniejące poczucie wartości, którym mogłabyś się chwalić przed swoimi przyjaciółkami.
Lato koloru wiśni

Miłość była prezentem, czyniła życie wartym przeżycia i o wiele piękniejszym. Jednocześnie miłość miała wielką siłę i tak wielką ciemność, że jej cień mógł przygniatać. Miłość mogła zniszczyć wszystko, co wybudowaliśmy. Miłość mogła doprowadzić do tego, że zaczynaliśmy się nienawidzić…
Lato koloru wiśni

Co mam do stracenia?

Niewiele, nic nieznaczący detal.
Moje serce.

Większość ludzi – powiedział – ukrywa się za maskami w obawie przed zranieniem.
Lato koloru wiśni

Kochanie drugiej osoby zawsze oznacza otwieranie się na zranienie.

Bez słów

To zupełnie jak z zamarzniętym stawem, na którym jeździłem, gdy byłem dzieckiem - z daleka lód wygląda na gładki i błyszczący. Dopóki nie podeszło się bliżej. Wtedy, nagle, widoczne stawały się wszystkie nierówne krawędzie i rysy pozostawione przez łyżwy. Myślę, że to właśnie jestem ja. Pokryty rysami, których nikt nawet nie zauważa.

Układ

Czasem ludzie wkradają się w twoje życie, i nagle nie masz pojęcia, jak mogłaś żyć bez nich.

Układ

Oddychał, a ona była jego powietrzem.

Jak powietrze

Może zainteresuje Cię również

4 komentarze

 1. Przepiekne cytaty! Moj ulubiony to: "Miłość ogłupia.
  Zaślepia.
  Potrafi obezwładnić i uczynić nas zupełnie bezbronnymi.
  Ale może też wszystko naprawić."
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, ile tu znajomych mi książek! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cytaty z Twoim śladem są najlepsze. Aż sobie przypomniałam tę duologię. Nie mogę się doczekać, az będe miała czas, żeby wrócic do tych dwóch ksiażek.


  pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Cytaty z "Promyczka" najlepsze! :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)