Archer's Voice

Archer's Voice Znaki Miłości - Mia Sheridan - recenzja

Prawie dekadę temu czytałam "Bez słowa". Lektura ta mną wstrząsnęła. Było to wtedy moje pierwsze spotkanie z twórczością Mii Sheridan, ale później już żadna książka nie była tak dobra. "Bez słowa" szybko się wyprzedało i nie było możliwości nabycia swojego egzemplarza. Po kilku latach ktoś przypomniał sobie o tej historii na booktoku i powieść ta nagle stała się ogromnie popularna. Stąd też nowe wydanie w Polsce. Stąd też powrót do oryginalnego tytułu i okładki. Nowością są dwa dodatkowe rozdziały.

Cieszę się, że ta historia znowu jest dostępna w Polsce i może trafić do szerokiego grona odbiorców, bo jest tego warta. To bolesna opowieść o okrucieństwie ludzi, ale jednocześnie daje nadzieję, że nawet po najdłuższej burzy wychodzi słońce.

Bree dotarła do swojej granicy wytrzymałości i postanowiła uciec od codzienności. Na miejsce swojej kryjówki wybrała malutką miejscowość, w której spędziła ostatnie radosne chwile przed śmiercią mamy.

Przypadkowo w sklepie poznaje Archera - miejscowego odludka, dziwaka. Do nikogo się nie odzywa, unika kontaktów międzyludzkich, piorunuje oziębłym spojrzeniem. Ale Bree intryguje Archer. Widzi w nim coś więcej i chce poznać jego historię. Chce wysłuchać jego opowieści. Daje mu szansę, której nie dał mu nikt inny. Okazuje mu człowieczeństwo. I to, samo w sobie, jest najpiękniejszym podarunkiem, jaki Archer kiedykolwiek otrzymał.

Niestety życie jest okrutne. Ludzie są okrutni. A niektórym po prostu szczęśliwe zakończenia nie są pisane.

Momentami czytanie "Archer's Voice" po prostu boli. Rozdzierający ból przeszywa serce czytelnika, gdy uświadamia sobie, jak trudną drogę przeszedł nie tylko Archer, ale i Bree. Gdy widzi, ile zła jest na świecie.

Autorka znakomicie oddała ogrom emocji, które targają bohaterami. Dokładnie opisała trudne wybory, które muszą podjąć Bree i Archer. Motywacja postaci jest nam dobrze znana, łatwo ich zrozumieć i kibicować im.

"Archer's Voice" nie należy do najłatwiejszych książek. Nie jest to urocza powieść. Ale zdecydowanie warta przeczytania. Z czystym sumieniem polecam ją Wam, choć uprzedzam, że będzie bolało.


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz "Archer's Voice".

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)