Żniwiarz. Czerwone słońce


Magda wraca do żywych. Musi zmierzyć się ze swoim nowym wcieleniem, jest bowiem żniwiarzem. Jej powrót do Wiatrołomu, rodzinnej wsi, sprawia, że bliscy wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Magda ma cel i zamierza go osiągnąć za wszelką cenę. Obiecuje sobie zemstę na Pierwszym i nic nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie. Jest gotowa do wszelkich poświęceń, byleby dorwać w swoje ręce tego, który odebrał jej życie. To dlatego pozwala Mateuszowi ponownie wkroczyć w jej życie - wierzy, że chłopak może jej pomóc odnaleźć Pierwszego.

W międzyczasie Magda musi oswoić się nie tylko ze swoim nowym wyglądem, osobowością, ale i wspomnieniami z momentu śmierci dziewczyny, której ciało przejęła. To jej pierwsze miesiące w roli żniwiarza i wszystko jest dla niej nowe. Jednak nie ma zbyt wiele czasu na dochodzenie do siebie, we wsi pojawiają się nowe upiory, a mieszkańcy potrzebują ochrony.

Jakby tego było mało, po rodzinny spadek upomina się zapomniana siostra ciotki Magdy. Wraz ze swoimi wnukami wnosi do miasta nieco chaosu. Magda i Feliks nie mają pojęcia, co to nuda.

Przyznam szczerze, że drugi tom porwał mnie bardziej niż pierwszy. Nienawiść między Magdą a Mateuszem mnie bawiła (powinnam się leczyć, ale wiecie od nienawiści o krok do miłości ;)), a rodzinne perypetie i tajemnice, które wyszły za sprawą sprowadzenia do książki nowych postaci, sprawiły, że akcja stała się jeszcze ciekawsza. I tym razem nie było tego "bałaganu", który przeszkadzał mi w pierwszym tomie. Druga część jest lepiej napisana, widać, że autorka odnalazła w tym wszystkim swój pomysł na tę historię i świetnie go realizuje. Pozostał mi trzeci tom, ale z tego, co wiem, to jeszcze nie jest koniec tej serii. :)
Za możliwość zrecenzowania całej serii dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Może zainteresuje Cię również

7 komentarze

 1. Fajnie, że ta część wciąga jeszcze bardziej niż poprzednia. Mam na półce pierwszy tom, który chciałabym niedługo przeczytać, a potem zabiorę się za pozostałe. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam u siebie wszystkie tomy tej serii, które wyszły do tej pory. Na razie przeczytałam dwa z nich i muszę przyznać, że chociaż rzadko czytam młodzieżówki to ta mnie wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie przeczytać tę serię! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach, motyw wrogów zakochujących się w sobie jest absolutnie moim ulubionym rodzajem romansu, uwielbiam czytać o tym, jak początkowe, pełne złośliwości sprzeczki powoli przechodzą w cieplejsze uczucia między bohaterami i choćby z tego powodu chętnie sięgnę po tę powieść! Słyszałam też sporo dobrego o tej serii i mimo że rzadko sięgam po polskich autorów, zainteresowałaś mnie na tyle, że dam Żniwiarzowi szansę.
  P. S. Prześliczne zdjęcia! <3

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy tom czeka u mnie na półce w stosie hańby, mam nadzieję, że szybko się za jego lekturę zabiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale piękna grafika na blogu 💓 a tę serię ma w planach. Uwielbiam elementy mitologii w literaturze. Zwłaszcza tej naszej - słowiańskiej.

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Też uważam, że dwójka jest lepsza niż jedynka. Dla mniej najlepszy moment to połączenie dwóch charakterów w ciele żniwiarza.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)