Jak wykiwać Hollywood

Jak wykiwać Hollywood -  Ava Wilder - recenzja

Wiem, że okładka książki sugeruje, że to lekki wakacyjny romans z Hollywood w tle. Ale to wrażenie nie mogłoby być bardziej mylące. Czytając "Jak wykiwać Hollywod" czułam ból w piersi, ciężar na sercu, mnóstwo trudnych emocji. I nic dziwnego, ponieważ ta historia opowiada skomplikowaną historię. To nie jest bajka o idealnym życiu sławnych osób. To jest dość przygnębiająca opowieść o walce z depresją, alkoholizmem, o próbie pogodzenia się ze stratą, o żałobie. Cienie i blaski Hollywoodu nie grają tu głównej roli. Różnica wieku między bohaterami (ona 27 lat, on 38 lat) też nie jest istotna. Wszystko blaknie wobec problemów, z którymi muszą się zmierzyć nasi bohaterowie.

Fabuła opowiada o Grey Brooks, aktorce znanej z wielosezonowego serialu, w którym występowała od dziecka. Kobieta otrzymuje propozycję udawania związku z Ethanem Atkinsem, który również jest aktorem, ale od kilku lat ukrywa się przed światem. Dla niej ten związek ma być szansą na zdobycie propozycji lepszych ról. Dla niego to możliwość powrotu do Hollywood po tragedii, która go dotknęła 5 lat temu.

Pytanie brzmi, czy Ethan jest gotowy na takie zmiany w swoim życiu?

Choć "Jak wykiwać Hollywod" jest promowane jako komedia romantyczna, to ja chciałabym zwrócić uwagę na ogromny ból, który przepełnia strony tej książki. Ethan wciąż zmaga się z traumą, której pomimo upływu lat, nie przepracował. Trudno mu dopuścić kogoś do siebie, ma problemy z zaufaniem. To też wpłynęło na pierwsze spotkanie bohaterów, które nie przebiegło tak, jak sobie to wyobrażali.

Z łatwością przywiązałam się do Ethana i Grey, z całych sił im kibicowałam. Gdy postacie w książkach mają tak pogruchotane serca, wydają się o wiele bardziej autentyczni. A gdy los ciągle rzuca im kłody pod nogi, nie sposób oderwać się od lektury, bo ciągle wyczekuje się szczęśliwego zakończenia.

Bardzo Wam polecam tę książkę, ale chciałabym, abyście byli świadomi, że to nie jest lekki romans. 🤎

Książkę nagradzam czterema kostkami czekolady.


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz "Jak wykiwać Hollywood".

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)