Nova

Nova_Renegaci_Rebecca_Yarros_recenzja

Poznajcie mój drugi patronat 2024 roku 🤎

"Nova" to drugi tom serii "Renegaci" autorstwa Rebekki Yarros i choć teoretycznie można byłoby czytać go bez znajomości "Wildera", to lepiej w całości znać tę historię, aby w pełni zrozumieć motywację bohaterów.

Uwielbiam tę historię już za sam pomysł na fabułę. Renegaci, czyli ekipa, która nie boi się niczego, rusza ogromnym statkiem w podróż po świecie. Między studiami i zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc na ziemi, robią to, na czym znają się najlepiej. Swoimi niebezpiecznymi akrobacjami, czy to na śniegu, wodzie, czy w powietrzu, udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Choć ich popisy widzę jedynie oczami wyobraźni, to wystarczy, abym była zachwycona.

Tytułowy Nova to Landon, jeden z pierwszych Renegatów. Złamane serce leczy krótką bliskością licznych kobiet. Do momentu, w którym na statku pojawia się ta, która odpowiada za jego złamane serce, a Landon postanawia zrobić wszystko, aby odzyskać ukochaną.

Rachel wie, że będzie musiała spędzić kilka długich miesięcy z dala od lądu i zbyt blisko Landona. Ale wierzy, że po takim czasie uodporniła się na jego urok. Tak bardzo się myli...

"Nova" to historia z jednym z moich ulubionych motywów - drugą szansą. Z zapartym tchem obserwowałam, jak bohaterowie walczą ze sobą. Nie wiem, które z nich miało większe wyzwanie. Landon, który musiał zburzyć mury obronne Rachel? A może jednak Rachel, która z całych sił starała się chronić siebie i nie pozwolić, aby po raz kolejny skończyła z poharatanym sercem?

Choć seria "Renegaci" jest znacznie lżejsza od np. "Ostatniego listu", to nie brakuje tutaj trudnych emocji. To wciąż jest dzieło Rebekki Yarros, która nie ma litości ani dla czytelników, ani dla swoich bohaterów. Niejednokrotnie miałam ochotę krzyczeć z frustracji czy płakać ze wzruszenia.

Gwarantuję, że na długo nie zapomnicie o tej książce.


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz recenzowaną książkę.

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)