Desire or defense

 
Desire_or_defense_Leah_Brunner_recenzja

Ręka w górę, jeśli lubisz książki z hokejem w tle! 🙋🏼‍♀️

"Desire or defense" wykorzystuje ten popularny motyw, ale na szczęście autorka urozmaiciła go ciekawą historią głównej bohaterki. 

Andie to młoda dziewczyna, której życie wywróciło się do góry nogami po śmierci rodziców. Z dnia na dzień musiała stać się rodzicem dla swojego brata - Noaha. Duży plus dla autorki za dodanie czegoś oryginalnego, dzięki temu nie jest to tylko książka o hokeju.

Mitch to wybuchowy chłopak. Z łatwością można go doprowadzić do wściekłości. Jego trener ma jednak dość takiego zachowania i zmusza Mitcha do trenowania młodzieżowej drużyny hokejowej, co jest dokładnie tak przerażające, jak brzmi (czyli bardzo).

Chociaż romansowa otoczka oraz hokejowy wątek mogą sugerować lekką lekturę, to nie taki był cel autorki. Leah Brunner nie ma litości dla swoich bohaterów i każdego z nich obdarowała bagażem trudnych doświadczeń. Jak już wspomniałam - Andy po śmierci rodziców musiała przejąć rolę matki nastolatka. Dla jej brata, tak młodego człowieczka, utrata najważniejszych osób w życiu jest czymś niewyobrażalnym. Mitcha również pisarka nie oszczędziła, czego konsekwencją jest jego obecne zachowanie... Ale wspaniałe jest to, że nasi bohaterowie pokazują, że chodzenie na terapię jest normalne, a wręcz potrzebne! Trzeba mówić wprost, że sięgnięcie po pomoc specjalisty nie jest powodem do wstydu.

To mógł być mój patronat, ale odrzuciłam tę propozycję. Bohaterowie ze zwykłych znajomych, a wręcz nieznajomych, błyskawicznie stają się dla siebie wszystkim. A ja nie jestem fanką instant love. Co więcej - dwa ostatnie rozdziały są dla mnie całkowicie zbędne (nie opowiem Wam o nich, to jednak jest zakończenie). Ale pomijając te dwie wady, to jestem naprawdę zadowolona z lektury "Desire or defense" i z czystym sumieniem polecam ten tytuł wszystkim fankom hokeja w książkach. 🤎


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz recenzowaną książkę.

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)