Zamknij wszystkie drzwi

Zamknij wszystkie drzwi Riley Sager recenzja

To miała być zupełnie inna recenzja. Już w połowie "Zamknij wszystkie drzwi" stwierdziłam, że czyta się to bardzo dobrze, ale wiem, kto jest "tym złym" i autorowi nie udało się mnie zaskoczyć.

Wtedy doszło do kolejnego zwrotu akcji i już nic nie było tak, jak planowałam. Chwilę później Riley Sager ponownie mnie zbił z tropu. Powiedzieć, że byłam zaskoczona zakończeniem, to nic nie powiedzieć.

To moje drugie spotkanie z twórczością Riley'a Sagera i ponownie jestem zachwycona. O licznych zwrotach akcji już Wam wspomniałam. Przysięgam, że w książkach Sagera niczego nie można być pewnym. Jego historie wymykają się wszelkim schematom.

Akcja "Zamknij wszystkie drzwi" rozgrywa się w budynku z duszą, a właściwie z bogatą przeszłością. Bartholomew, bo taką nazwę nosi ta budowla, jest zamieszkiwany od wieku i był świadkiem wielu śmierci. To dlatego przyjaciółka głównej bohaterki odradza jej przyjęcie pracy w Bartholomewie. Jest zbyt tajemniczy, krąży o nim zbyt wiele mrocznych historii i coś tam po prostu jest nie tak.

Jules nie może wybrzydzać. Zresztą nie mogłaby — to praca jej marzeń. Zamieszkać w tak imponującym budynku i otrzymywać za to wysoką pensję? To raj, a nie praca. Szczególnie teraz, gdy młoda dziewczyna została bez źródła utrzymania i bez chłopaka. Nie ma żadnych bliskich poza przyjaciółką, rodzice nie żyją, siostra zaginęła lata temu. Nikt jej nie pomoże.

Dlatego ta praca jest jej tak potrzebna. Poza tym mroczne historie dotyczące Bartholomew to tylko legendy, prawda?

Specjalistką od thrillerów nie jestem. Ale kiedy trafiam na książkę, która mnie fascynuje i nie pozwala odłożyć jej na bok, wiem, że to powieść, którą musicie przeczytać. Obiecywałam sobie, że jeszcze tylko jeden rozdział, jeszcze tylko jeden... Aż dotarłam do zakończenia.

Autor ponownie umieścił książki w centrum jego własnej powieści, co jest zawsze miłym urozmaiceniem dla książkoholików.

Tytuł ten nagradzam czterema kostkami czekolady.

Przeczytaj recenzję "Wróć przed zmrokiem" - innej książki Riley'a Sagera.

Poniżej sprawdzisz, gdzie w najniższej cenie możesz kupić "Zamknij wszystkie drzwi".

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)