To, co zostaje w nas na zawsze

 
Lucy Score To, co zostaje w nas na zawsze recenzja

O tej książce będzie głośno! ❤️‍🔥

Nie dajcie się zwieźć uroczej okładce - "To, co zostaje w nas na zawsze" to nie jest niewinny romans. Znajdziecie tutaj mnóstwo pikantnych scen, dlatego uważam, że jest to książka 16+, jeśli nie 18+.

A o czym opowiada? O uciekającej pannie młodej! Naomi w ostatniej chwili wycofała się ze ślubu i postanowiła wyruszyć w podróż, aby pomóc siostrze w tarapatach. Nie sądziła jednak, że bliźniaczka wpakuje ją w aż takie kłopoty.

Naomi trafia do małego miasteczka, w którym szybko okazuje się, że jest wrogiem numer jeden.
To nie tylko romans — wciągający wątek złej bliźniaczki, która ściąga na swoją siostrę mnóstwo kłopotów, wprowadza do książki thrillerowy akcent, urozmaicający fabułę.

Powieść Lucy Score ujęła mnie zabawnymi scenami i mnóstwem szalonych przygód. Trzeba przyznać, że mieszkańcy miasta dzięki "złej bliźniaczce" nie mogą się nudzić. A już tym bardziej Naomi, która musi posprzątać bałagan po swojej siostrze. Książka ewidentnie pokazuje, że życie rzadko podąża za naszym planem, co trudno zaakceptować Naomi, która chciałaby wszystko kontrolować. Ja też Naomi, ja też.

Właściwie podczas lektury "To, co zostaje w nas na zawsze" często utożsamiałam się z główną bohaterką. Obie jesteśmy maniaczkami kontroli, obie stale robimy listy rzeczy do zrobienia i... Łączy nas jeszcze kilka cech, ale może odkryjecie je podczas lektury.

Jedyna wada "To, co zostaje w nas na zawsze" to dobór niektórych słów. Kilka wyrażeń mocno kwestionowałam, ale to raczej był wybór autorki, nie tłumacza. Ponadto czytałam wersję przed korektą i być może finalnie wygląda to lepiej. Planuję reread, więc sprawdzę to!

Co ciekawe — nie tylko główni bohaterowie tej książki byli interesujący. Nash i Lina, o których będzie drugi tom, również mnie zaciekawili, a jeszcze bardziej intrygującym duetem może okazać się Lucian i Sloane — historię tej pary poznamy bliżej dopiero w trzeciej części. Zdecydowanie planuję dalszą lekturę tej serii.

"To, co zostaje w nas na zawsze" w skrócie:
✔️ małe miasteczko,
✔️ grumpy x sunshine,
✔️ hate to love,
✔️ książka 18+,
✔️ slow burn,
✔️ pierwszy tom trylogii (ale kolejne tomy są o innych bohaterach),
✔️ książka z listy 100 najlepszych romansów z ostatnich 3 lat według Goodreads!

Ode mnie cztery kostki czekolady.


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz "To, co zostaje w nas na zawsze".

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)