To nie może się udać

 
Abby Jimenez To nie może się udać recenzja

Nowość od uwielbianej Abby Jimenez!

Twórczość tej autorki znana jest ze swojej uroczej fabuły. Nie inaczej było tym razem. "To nie może się udać"  zachwyca historią, która wywołuje mnóstwo emocji.

Alexis i Daniela dzieli wiele. Ona pochodzi z wielkiego miasta i jest szanowaną panią doktor, a jej rodzina wpływa na praktycznie każdy aspekt jej życia. Daniel mieszka w malutkim miasteczku i żyje z dnia na dzień, nie ma wiele zmartwień.

Tym, co dla Alexis jest nie do przeskoczenia jest różnica w wieku — ona ma niespełna 38 lat, on - 28 lat.

Czy ich związek faktycznie "nie może się udać"?

Najnowszą powieść Abby Jimenez pochłonęłam błyskawicznie. Nie da się ukryć, że czytelnik szybko przywiązuje się do Alexis i Daniela, kibicuje im i chce wiedzieć, jak poradzą sobie z przeciwnościami losu. Ale nie mogę powiedzieć, że to książka bez wad.

Przeszkadzały mi głównie "boże interwencje", takie jak piorun pojawiający się na bezchmurnym niebie, który miał być znakiem dla głównych bohaterów. Uważam, że to zbędny dodatek, a jedna więcej taka scena i uznałabym, że to romans fantastyczny.

Nie da się też nie zauważyć nieco bajkowego charakteru oraz sztampowych (choć oczywiście romantycznych) scen (jak chociażby ta z płatkami śniegu, którą wykorzystałam w rolce).

Ale Abby Jimenez można wiele wybaczyć, bo nawet pomimo takich magicznych dodatków do fabuły, czyta się to bardzo dobrze i trudno oderwać się od lektury.

Moje dojrzalsze obserwatorki pytają często o książki, w których główni bohaterowie mają około 40 lat. "To nie może się udać" jest powieścią dla Was! Książki o miłości, w których to on jest młodszy od niej, wciąż są powiewem świeżości wśród literatury.

Ode mnie cztery kostki czekolady.


Premiera już 22 marca.

Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz "To nie może się udać".

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)