Eleanor & Grey


Eleanor jest typowym przedstawicielem społeczności czytelników. Uwielbia książki, odlicza dni do ich premiery, a na imprezę (jeśli już musi) przychodzi z książką pod pachą.

Greyson przyjaźni się z najbardziej popularnym chłopcem w szkole, przez co sam jest wszystkim znany. Wysoki, przystojny, może umówić się z każdą dziewczyną.

Z jakiegoś powodu wybrał jednak Eleanor.

Fascynuje go fakt, że jako jedyna Ellie nie rzuciła mu się w ramiona. Lubi jej pyskaty język i to, że jest taka... Wyjątkowa. Jak można inaczej nazwać dziewczynę, która skulona w kącie, ze słuchawkami na uszach, czyta książkę na imprezie?

Choć mogłoby się wydawać, że dzieli ich zbyt wiele, łączy ich lęk przed rakiem. Pomimo młodego wieku (Ellie ma zaledwie 16 lat, a Grey 17) oboje dobrze znają to uczucie.

Mama Ellie zachorowała i mimo że dzielnie walczy, jej stan stale się pogarsza. Grey niedawno stracił dziadka, właśnie z powodu raka. Wspieranie koleżanki i jej mamy w tak trudnych chwilach pomaga mu, chociaż na moment zapomnieć o swojej samotności.

Między Eleanor i Grey rodzi się pierwsza miłość, jednak okrutny los nie pozwala im cieszyć się tym uczuciem. Rozstają się na wiele długich lat.

Jak potoczą się losy tej dwójki?

Brittainy C. Cherry nie muszę Wam przestawiać. Wielokrotnie pisałam o niej zarówno na Instagramie, jak i blogu. To jedna z najbardziej znanych autorek romansów. Jej książki są uwielbiane na całym świecie, także w Polsce.

Powieści Cherry zawsze wzbudzają we mnie mnóstwo emocji. Opowiadają o trudnych sytuacjach, ale za każdym razem dają nadzieję, że miłość potrafi przezwyciężyć naprawdę wiele. Tym razem też tak jest.

"Eleanor & Grey" to opowieść o nastolatkach, ale nie zrażajcie się tym, ponieważ książka podzielona jest na części. W kolejnych rozdziałach wracamy do naszych bohaterów, gdy są już dorośli.

Tą historią pisarka pokazuje nam, że na śmierć nigdy nie można się przygotować. Nawet świadomość choroby i nieuchronnie zbliżającego się pożegnania, nie jest w stanie uśmierzyć bólu po odejściu bliskiej osoby. Brittainy C. Cherry udowadnia, że śmierć nie musi być jednak końcem. Nie mówimy sobie "do widzenia" a jedynie "do zobaczenia".

Człowiek zaczyna zastępować smutek wdzięcznością za wspomnienia. Łatwiej oddycha, gdy żal zastępuje podziękowanie.

Powieść ta porusza też wątek celebracji każdego dnia, cieszenia się małymi rzeczami i po prostu życia według hasła "Carpe Diem".

Postać Eleanor szybko zjednoczy sobie serca czytelników. Dziewczyna jest przecież jedną z nas. Nieco wycofana, może trochę introwertyczna, ale z charakterem. Nie wstydzi się miłości do książek i nie ukrywa, że odlicza dni do premiery kolejnego tomu Harry'ego Pottera.

W najnowszej książce Cherry nie brakuje miłości. Jak zawsze - nasi bohaterowie mają pod górkę. Życie rozdziela ich raz za razem. Tutaj autorka zwraca naszą uwagę, że czasami warto poczekać i dać ukochanej osobie czas na uzdrowienie duszy. Kochanie pokaleczonej osoby może być również niebezpieczne dla nas. Lepiej wtedy zrobić krok do tyłu i pielęgnować przyjaźń, a związek odłożyć na chwilę.

Podsumowując - jeśli macie ochotę na historię pełną miłości i smutku, radości i bólu, łez szczęścia i łez cierpienia - sięgnijcie po "Eleanor & Grey". Być może znacie już twórczość Brittainy C. Cherry, wiecie więc, że możecie się spodziewać literatury na wysokim poziomie. Emocjonalny rollercoaster to już obowiązkowy punkt w każdej książce tej autorki.

"Eleanor & Grey" zdobywa cztery kostki czekolady.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Filia.

Poniżej możesz sprawdzić, gdzie kupisz tę książkę najtaniej.

Może zainteresuje Cię również

3 komentarze

  1. Bardzo lubię o twórczości autorki, więc na pewno sięgnę po tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze się nad nią zatasnowię, ponieważ do końca nie jestem przekonana. Może gdybym znała twórczość tej autorki szybciej bym po nią sięgnęła.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)