Niebo nad jej głową

 
Niebo nad jej głową Klaudia Bianek recenzja

To ostatni tom serii o groszkowickich bohaterach. Książki można czytać oddzielnie, ale po co? 😉 Bohaterowie są ze sobą powiązani, znamy ich z poprzednich tomów.

Seria "Jedyne takie miejsce":
Tom 1 "Jedyne takie miejsce" (Lena i Alan),
Tom 2 "Ocalało tylko serce" (Klara i Aleksander)
Tom 3 "Przy naszej piosence" (Kornelia i Antek)
Tom 4 "Więcej serca niż rozumu" (Marta i Krystian)
Tom 5 "Niebo nad jej głową" (Blanka i Adrian)

Adrian jest bratem Kornelii, którą znamy z "Przy naszej piosence", mojej ulubionej części tej serii. Jak wiemy, dziś dziewiętnastoletni chłopak, przeprowadził się kilka lat temu do Sopotu, gdzie dorastał pod okiem ciotki. Zainwestował w kursy i obecnie może pochwalić się posadą barmana w jednym z najlepszych klubów w Sopocie.

To właśnie w tym klubie zaczyna pracę Blanka. Z Krakowa przeniosła się do Sopotu, aby rozpocząć nowy rozdział a przeszłość zostawić za sobą.

Tylko czy nie jest tak, że przeszłość zawsze depcze nam po piętach?

Bohaterowie są do siebie podobni — oboje dźwigają ciężar bolesnego dzieciństwa. Ich rodzice zawiedli, co doświadczyło ich na całe życie. Nie są beztroskimi nastolatkami, tak jak rówieśnicy, Są odpowiedzialni i zachowawczy.

A jednak, gdy są razem, coś się w nich przełącza i wyzwala zupełnie inne zachowania — Adrian robi się romantyczny a Blanka śmiała. Mają na siebie dobry wpływ. Jednocześnie wiedzą, że ich relacja nie przetrwa, bo związki w pracy są surowo zakazane, a praca dla tej dwójki ma ogromne znaczenie.

Moja pierwsza myśl po przeczytaniu tej książki? To najbardziej erotyczna książka Klaudii Bianek. To nie tak, że jest to erotyk i nie tak, że w poprzednich powieściach autorki nie było fizyczności. Była. Ale odniosłam wrażenie, że w tej części jest jej zdecydowanie więcej i bardziej szczegółowo zostały opisane sceny zbliżeń.

W tej historii jednak czegoś zabrakło. Owszem, napięcie między postaciami było, ale w poprzednich tomach było ono o wiele lepiej zarysowane (mam na myśli Przy naszej piosence oraz Więcej serca niż rozumu).

"Niebo nad jej głową" nagradzam 3 kostkami czekolady.


Tę książkę będziecie mogli wygrać na moim Instagramie. 🤎

Poniżej informacja, gdzie w najlepszej cenie można kupić recenzowaną książkę.

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)