Bridgertonowie. Grzesznik nawrócony

Bridgertonowie Grzesznik nawrócony recenzja

"Grzesznik nawrócony" to szósty tom serii "Bridgertonowie", która zyskała ogromny rozgłos dzięki serialowi na Netflixie.

Każdy tom opowiada o innym z rodzeństwa Bridgetonów, więc teoretycznie można czytać je oddzielnie, jednak to naraża na spoilery treści poprzednich części.

Tom 1 - "Mój książę" - Daphne
Tom 2 - "Ktoś mnie pokochał" - Anthony
Tom 3 - "Propozycja dżentelmena" - Benedict
Tom 4 - "Miłosne tajemnice" - Colin
Tom 5 - "Oświadczyny" - Eloise
Tom 6 - "Grzesznik nawrócony" - Francesca
Tom 7 - "Magia pocałunku" - Hiacynta
Tom 8 - "Ślubny skandal" - Gregory

Cóż ja mogę powiedzieć o tym tomie? 🙈 Porównałabym go do pierwszej części - "Grzesznik nawrócony" oraz "Mój książę" to najsłabsze spośród wszystkich tomów, które dotychczas czytałam.

Fabułę zamknęłabym w motywie "friends to lovers", z tym że Michael po kilku latach z dnia na dzień zrozumiał, że kocha Franceskę (to nie spoiler, od tego zaczyna się książka), co dla mnie jest niesłychane. Ale takie absurdy są na porządku dziennym w "Bridgertonach".

Zachowanie Franceski sprawiało, że chciałam rzucać książką. Na kilkukrotnie zadane pytanie, czy wyjdzie za głównego bohatera, odpowiadała: nie wiem. NIE WIEM!
A jej zachowanie przeczyło słowom. Dla mnie takie postępowanie było bardzo nie w porządku, świadomie lub nie, bawiła się uczuciami Michaela.

Tak naprawdę dopiero od połowy książki zaczyna się akcja, wcześniej bohaterowie jedynie krążą wokół siebie, co niestety nie trzyma czytelnika w napięciu.

Mam wrażenie, że drugiego i trzeciego tomu nic nie przebije. Ale zamierzam sprawdzić tę teorię. Będę czytała kolejne tomy, bo każde z rodzeństwa na zupełnie inne przygody. 🤎

"Grzesznik nawrócony" zdobywa dwie kostki czekolady.


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz "Grzesznika nawróconego".

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)