Moje ulubione cytaty z książek (XXII)

cytaty z książek

Wasz ulubiony post - cytaty z książek. :)

(...) czas nie czeka, aż naprawimy błędy. Czas nie czeka na nikogo.

W prawdziwym świecie istniały konsekwencje każdej podjętej przeze mnie decyzji. Każdego dokonanego wyboru. Doskonały świat, w którym życie układało się bezproblemowo i idealnie, nie istniał. Życie było chaotyczne i często trudne. Nie czekało, aż ktoś będzie gotowy czy przygotowany na wyboistą drogę. Należało chwycić kierownicę i przedrzeć się na właściwy pas.

Cały ten czas, który tak głupio zmarnowałem. Cały ten czas, który mogłem z nią mieć.

Bo kiedy wreszcie moje usta dotkną twoich ust, daleko nam będzie do udawania. Nie będę demonstrował, jak by to było, gdybyś była moja. Pokażę, jak to jest. A już na pewno nie będę pokazywał, jak dobrze mogłabyś się poczuć, gdybym był twój. Dobrze wiesz, że już jestem. (...) Kiedy cię wreszcie pocałuję, nie będziesz miała najmniejszych wątpliwości, że pocałunek jest prawdziwy.

Stale papla, jakby miała zbyt wiele do powiedzenia i za mało czasu. Albo się śmieje, jakby miała w nosie, że pobudzi śpiącą połowę świata. Potrafi też być trochę buntownicza i Bóg jeden wie, jak bardzo uparta. Ale to wszystko ogień. Pasja.

Jesteś światłem. I pasją. Sam swój śmiech potrafi poprawić mi nastrój i jak gdyby nigdy nic w ciągu paru sekund odmienić mój dzień. Nawet jeśli ten śmiech nie ma związku ze mną. Potrafisz... rozjaśnić całe pomieszczenie, Catalino. Masz taką moc. I to z powodu tych wszystkich cech, które składają się na to, kim jesteś. Każdej z nich, nawet tych, które doprowadzają mnie tak do szału, że nie masz pojęcia. Nigdy nie powinnaś o tym zapominać.

Wiem, że nawet gdyby coś cię złamało, bo takie bywa życie i nikt nie jest niezwyciężony, to i tak pozbierałabyś się do kupy i pozostała najbardziej promienną istotą, jaką w życiu widziałem.

Dam ci cały świat (...). Księżyc. Pieprzone gwiazdy. Wszystko, o co poprosisz, jest twoje. Ja jestem twój.

Jeśli będziesz jeszcze doskonalsza, to uwierzę, że jesteś dla mnie stworzona.

Jesteś warta każdych kłopotów. Jesteś warta pójścia za tobą w ogień. Nie widzisz tego? (...) Jakiekolwiek bzdury nawciskał ci do głowy Daniel na temat tegoż, że nie jesteś warta, by o ciebie walczyć, są nieprawdziwe. O miłość warto walczyć.Nie mogę cię zmusić, Lino, żebyś mi zaufała tak, jak tego potrzebuję. Całym cholernym sercem.

I chciałabym się nauczyć rozmawiać z ludźmi tak, aby później nie żałować każdego wypowiedzianego słowa. 
Reminders of him — Colleen Hoover

Takie chwile jak ta przypominają mi, że szczęście nie jest czymś stałym, co możemy osiągnąć raz na zawsze, ale tylko zdarza się od czasu do czasu, niekiedy w tak śladowej ilości, że ledwie wystarczy do tego, by utrzymać nas przy życiu.
Reminders of him — Colleen Hoover

Kiedyś będziemy mieć własny dom. Pozwolę ci wybrać wszystko, co będzie się w nim znajdowało. Będziesz mogła go pomalować na taki kolor, jaki zechcesz. Będziesz mogła zamknąć drzwi i wpuszczać do środka tylko tych, których będziesz chciała.
Reminders of him — Colleen Hoover

W końcu w twoim życiu nic dzieje się nic dobrego, prawie każda piosenka staje się depresyjna, niezależnie od spraw, o których opowiada.
Reminders of him — Colleen Hoover

Może gdybym dostrzegała wszystkie dobre rzeczy, nieważne jak małe, sprawiłyby łącznie, że złe rzeczy byłyby mniej bolesne.
Reminders of him — Colleen Hoover

Nie ma co odkładać rzeczy na później, na kiedyś, nie ma sensu chomikować przydasiów i zamykać planów w pudełkach. Bo potem można te wszystkie pudełka zamknąć w komórce pod schodami. Albo spalić.
Maverick to zrozumiał. Pojął, że nie ma sensu nurzać się w przeszłości i projektować nieokreśloną przyszłość. Dla niego było jasne, że trzeba żyć tu i teraz. Nie czekać na piątek, piąteczek, piątunio, nie wyglądać weekendów, świąt, dni wolnych od pracy i wakacji. Trzeba żyć na tysiąc procent każdego dnia, jakby był tym ostatnim.
Trzeba ratować, kogo się da. Teraz.
For Ever More — Julia Biel

Dał mi powód, by ponownie pokochać życie. Zdążyłam już zapomnieć, co znaczy żyć i w końcu z całą mocą dotarło do mnie, jak bardzo mi tego brakowało.
For Ever More — Julia Biel

Nie martw się, migreny są jak ludzie, przychodzą i odchodzą,
For Ever More — Julia Biel

Jest taki… wspaniały i łagodny, idealny jak obrazek Matki Boskiej i seksowny jak niski wokal. – Teraz Jones wybuchnęła śmiechem. I dobrze. – Mam ochotę modlić się do niego i nucić jego imię nawet przy smażeniu pomidorów.
For Ever More — Julia Biel

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)