Rodzina Monet. Skarb

Rodzina Monet Skarb Weronika Marczak recenzja


Hailie ma 14 lat, a życie, które dotychczas znała, rozpada się w jednej chwili. W czasie wypadku ginie jej mama i babcia, a nastolatka pozostaje bez opieki. Na opiekuna prawnego dziewczynki zgłasza się jej najstarszy przyrodni brat. Hailie z dnia na dzień przeprowadza się z Wielkiej Brytanii do willi w Pensylwanii i ma poznać pięciu swoich braci przyrodnich. Poza nimi nie ma już nikogo.

Nowa rodzina, nowy dom, nowa szkoła, nowi znajomi - jednym słowem nowa rzeczywistość. W dostosowaniu się do tej nowej (słowo dna - nowe) sytuacji nie pomaga fakt, że bracia są niezwykle tajemniczy. Mówią jej, których części domu ma kategorycznie unikać, decydują o tym, jak ma się zachowywać i czego nie robić, ale nie chcą zdradzić ani słowa na temat tego, czym się zajmują.

A ich biznes jest największą tajemnicą tej książki.

Po "Rodzinie Monet" oczekiwałam mądrej młodzieżówki, historii o żałobie, o radzeniu sobie w nowej sytuacji, o poznawaniu się z dotychczas obcymi braćmi, być może o pierwszej miłości i nowych przyjaźniach.

Dostałam powieść młodzieżową z wątkiem mafijnym.

Główną osią tej książki nie jest żałoba dziewczynki, jej nastoletnie problemy i trudności. Najważniejszym wątkiem jest tajemnicza firma braci przyrodnich.

I to było ogromne rozczarowanie.

"Rodzina Monet" to książka... Nijaka. Nie wywołała we mnie żadnych emocji poza znudzeniem. Nie przekazała żadnych wartości.

Moim celem nie jest spoilerowanie, a ostrzeżenie młodszych czytelników - w tej powieści pojawiają się sceny z bronią i przemocą fizyczną.

Ale żeby nie było, że potrafię tylko krytykować. Doceniam bogate słownictwo autorki i całkiem niezły styl, który rokuje na przyszłość. To jednak nie mogło uratować fabuły, która wymaga wielu zmian.

Nie brakuje pozytywnych opinii "Rodziny Monet". Ja jednak nie dołączę do grona zachwyconych czytelników, ale to nie oznacza, że Wam ta książka się nie spodoba. Gusta są różne i to jest piękne. 🤎


Ode mnie dwie kostki czekolady.


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz "Rodzinę Monet".

Może zainteresuje Cię również

1 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)