Book Lovers

 
Book Lovers Emily Henry recenzja

Są takie książki, które wyskakują nam z lodówki. Ale wśród nich są też te, które są warte szumu medialnego wokół nich.

Jednym z takich tytułów jest Book Lovers Emily Henry. Autorkę możecie znać z jej poprzednich bestsellerowych powieści - Beach Read (mój patronat!) oraz Ludzie, których spotykamy na wakacjach. Ale, uprzedzając pytania, nie porównam Book Lovers do poprzednich książek Emily Henry, ponieważ każda z nich jest inna, choć łączy je wysoki poziom i niebanalna fabuła.

Po Book Lovers sięgnęłam w ciemno. Nie czytałam opisu, ponieważ do twórczości Henry mam zaufanie. I owszem, może spodziewałam się czegoś innego po najnowszej powieści autorki, ale to, co otrzymałam było lepsze, niż to, co mogłam sobie wyobrazić.

Book Lovers to opowieść pełna kontrastów. Małomiasteczkowy klimat w kontraście z głośnym Nowym Jorkiem. Urocza młodsza siostra w kontraście ze starszą, którą w pracy nazywają rekinem. I on! Pełen niespodzianek.

W ogóle ta książka jest pełna zaskoczeń. I takich małych, ale jakże słodkich momentów, które sprawiają, że serce bije mocniej.

Uwielbiam tę historię. Ale to żadna niespodzianka. Trudno nie zakochać się w powieści, która opowiada o książkach! O pracy jako redaktor, jako agentka literacka, o pracy w księgarni, o miłości do książek. Jest coś magicznego w czytaniu o innych miłośnikach literatury, prawda?

Book Lovers znajduje się na liście 100 najlepszych romansów z ostatnich 3 lat według Goodreads. Chyba nie potrzebujecie więcej argumentów, aby sięgnąć po tę powieść?

Ode mnie oczywiście cztery kostki czekolady.


Z niecierpliwością czekam na kolejną polską premierę książki Emily Henry!

Poniżej sprawdzicie, gdzie w najlepszej cenie kupicie Book Lovers.

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)