Ognista tajemnica

 
Ognista tajemnica Vanila recenzja

Kolejny tytuł, który zyskał ogromną popularność na Wattpadzie. Co wyróżnia "Ognistą tajemnicę" na tle innych książek?

Pierwsze, co rzuca się w oczy to objętość książki. Ponad 500 stron i to drobnym drukiem zapewnia, że będzie to lektura na kilka zimowych wieczorów. Ale czy dobra lektura? To zależy od tego, czego oczekuje się od tej historii.

Jeśli podobał Wam się "After", przeczytajcie też "Ognistą tajemnicę". Relacja głównych bohaterów przypomniała mi właśnie Tessę i Hardina. Dużo tutaj odpychania się i przyciągania. Bohaterowie są młodzi (18-19 lat) i nie bardzo wiedzą, czego od siebie oczekują, co niestety widać.

Licealne przygody nie są moimi ulubionymi, wolę czytać o starszych postaciach, ale autorka zadbała, aby działo się tutaj więcej niż tylko szkolne problemy. I w ten sposób lekka i trudna tematyka mieszają się ze sobą. Z jednej strony czytamy o wakacjach przed ostatnim rokiem szkolnym, beztrosce i imprezach, a z drugiej strony o ucieczce od ojca alkoholika i próbie odnalezienia się w nowej szkole.

Nie mogę nie wspomnieć o tym, że momentami miałam wrażenie, jakby czegoś brakowało w fabule książki, jakbym ominęła jakiś fragment.

Podsumowując — mam mieszane uczucia. Z jednej strony chcę trochę narzekać, że chaotycznie i schematycznie, a z drugiej strony widzę obiecujący styl autorki i mnóstwo cytatów, które zaznaczyłam. Przeważają jednak plusy i przeczucie, że drugi tom trylogii będzie lepszy.

Przyznaję trzy kostki czekolady.


A Wy, lubicie takie młodzieżowe klimaty, czy już niekoniecznie? Ja od czasu do czasu lubię się odmłodzić. 😅

Poniżej sprawdzicie, gdzie w najlepszej cenie kupicie "Ognistą tajemnicę".

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)