Niestosowne zachowanie

 
Niestosowne zachowanie Vi Keeland recenzja


Ireland właśnie straciła pracę. Wieczór pełen alkoholu powoduje, że kobieta wysyła do szefa maila, który nie powinien ujrzeć światła dziennego. Rano próbuje to odkręcić, ale sytuacja jest beznadziejna. Nie dość, że została wyrzucona za filmik, który nagrała jej koleżanka, to jeszcze z powodu maila straciła szansę na uzyskanie referencji.

Jej szef, Grant, zamiast się wściec z powodu tak niestosownego zachowania jego pracownicy, czuje się zaintrygowany jej osobą. Nikt mu się dotąd nie sprzeciwiał, a pijacki mail od Ireland sprawia, że ma ochotę poznać bliżej tę kobietę.

"Niestosowne zachowanie" to romans biurowy, za którym nie przepadam. W połowie książki jednak akcja już prawie nie rozgrywa się w biurze i z jednej strony był to dla mnie plus, bo, jak już wspomniałam, nie jestem fanką tego motywu. Ale z drugiej strony - nagle bohaterowie, pracoholicy przestali chodzić do pracy? Ich praca przestała być ważną częścią akcji? Trochę mi się to nie spinało.

Ale mimo to, ten tytuł stał się moją drugą ulubioną książką Vi. Autorka odchodzi od typowego romansu/erotyku i zmierza w stronę wzruszających książek typu Colleen Hoover, ale z odrobiną pikanterii. Dla mnie to najlepsze połączenie. Mamy tutaj dużo emocji, bo bohaterowie mają za sobą trudne doświadczenia, ale nie brakuje też namiętności, którą Keeland rewelacyjnie opisuje.

Rozdziały z perspektywy Ireland i Grant pozwalają nam lepiej poznać bohaterów, a retrospekcje pomagają nam zrozumieć traumę, z jaką się zmagają.

Wzruszająca historia, namiętność i poczucie humoru to właśnie "Niestosowne zachowanie". Dla mnie to idealna mieszanka.

"Niestosowne zachowanie" nagradzam czterema kostkami czekolady.


Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz recenzowaną książkę.

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)