O mnie

Na każdym blogu wypada napisać kilka słów o autorze. Przyszedł też czas na mnie i moją spowiedź. Większość z nas nie lubi opowiadać o sobie, ja też, więc wybaczcie, jeśli charakterystyka mojej osoby się Wam nie spodoba. Postanowiłam, że zakładka "O MNIE" będzie nietuzinkowa tak jak mój blog i ja. Poniżej znajdziecie cytaty z przeróżnych książek, które w pewien sposób opisują mnie, moją osobowość i moje zachowania. Zatem poznajcie Karolinę, lat 21.

Jestem książką, którą musisz przeczytać. Książka sama ci się nie przeczyta. Ona nawet nie wie, o czym jest. I ja nie wiem, o czym jestem...
Christopher Isherwood – Samotny mężczyzna

Chcę być kimś, kto ma siłę i odwagę podejmowania trudnych decyzji. Ale chcę też być uczciwa i wrażliwa, żeby wybierać słusznie.
Amy Engel – Misja Ivy

Jestem wybrykiem natury, nawet wśród innych wybryków natury. Powinnam już do tego przywyknąć, po tylu latach. Powinnam być twardsza, mniej wrażliwa, bardziej obojętna na to, co myślą inni. Wiele rzeczy powinnam.
Tahereh Mafi – Sekret Julii

Miała blond włosy i uśmiech, który zdawał się nigdy nie znikać.
Matthew Quick – Niezbędnik obserwatorów gwiazd

Byłam osobą ważną, dorosłam wreszcie. Dziewczyna cierpiąca męki nieśmiałości, która stała pod drzwiami salonu miętosząc chustkę w rękach, podczas gdy stamtąd dochodził gwar głosów tak denerwujący nowego gościa - dziewczyna ta rozpłynęła się tego popołudnia jak widmo.
Daphne du Maurier – Rebeka

Wydaje mi się, że czasem bała się kochać. Była jedną z osób, które lubią rzeczy konkretne, jak ocean. Coś co możesz pokazać i wiesz, co to jest. Chyba dlatego zawsze ciężko jej było wierzyć w Boga. I myślę, że właśnie z tego powodu broniła się przed miłością. Nie mogła jej dotknąć.
Carrie Ryan – Śmiercionośne fale

Zasadniczo mamy tu do czynienia z marzycielką. Kimś pozbawionym kontaktu z rzeczywistością. Kiedy skoczyła prawdopodobnie sądziła, że wzbije się w powietrze.
Jeffrey Eugenides – Przekleństwa niewinności

Widzę w sobie dwie sprzeczne natury. Kiedy chodzę po lesie, budzi się we mnie marzycielka lubiąca samotność. Wtedy kocham drzewa. Kiedy jednak stykam się z człowiekiem, czuję w sobie coś zupełnie innego. Cenię towarzystwo, błyskotliwe rozmowy, typowo ludzkie rozrywki. Ale na tym nie koniec. Tak naprawdę jest we mnie sto różnych twarzy. Niektóre są dobre, inne złe. Może to lepiej, niż gdybym miała tylko dwie - tak jest bardziej interesująco, tajemniczo.
Mollie Gillen – Maud z Wyspy Księcia Edwarda

Dopóki oddycham, mam nadzieję.
Morgan Matson – Aż po horyzont

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię. Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach.
Tove Jansson - Muminki

Nie mam zamiaru marzyć o idealnym życiu. Wszystkie niepowodzenia to tak naprawdę sprawdziany, które zmuszają nas do wyboru pomiędzy rezygnacją a podniesieniem się z ziemi, otrzepaniem się z kurzu i stawieniem czoła sytuacji. Chcę to zrobić. Być może życie poturbuje mnie jeszcze kilka razy, ale na pewno nie mam zamiaru rezygnować.
Colleen Hoover - Hopeless

Jakby tego było mało, moi rodzice od ćwierćwiecza tworzą zgodny związek małżeński, co niewątpliwie przekreśla moje szanse na prawdziwą miłość. Piorun nie uderza dwa razy w to samo miejsce.
Rachel Cohn, David Levithan - Nick i Norah. Playlista dla dwojga


Gdy rozpoczęła naukę w liceum, ojciec błagał ją o powściągnięcie języka i panowanie nad słownictwem, ale już na początku pierwszej klasy wdała się w słowną potyczkę z polonistką, z którą nie zgadzała się co do sposobu interpretacji postępowania bohatera jednej z lektur.
Agnieszka Lingas - Łoniewska  - Zakręty losu

Share
Tweet
Pin