O mnie

Na każdym blogu wypada napisać kilka słów o autorze. Przyszedł też czas na mnie i moją spowiedź. Większość z nas nie lubi opowiadać o sobie, ja też, więc wybaczcie, jeśli charakterystyka mojej osoby się Wam nie spodoba. Postanowiłam, że zakładka "O MNIE" będzie nietuzinkowa tak jak mój blog i ja. Poniżej znajdziecie cytaty z przeróżnych książek, które w pewien sposób opisują mnie, moją osobowość i moje zachowania. Zatem poznajcie Karolinę, 25 lat.

Chcę być kimś, kto ma siłę i odwagę podejmowania trudnych decyzji. Ale chcę też być uczciwa i wrażliwa, żeby wybierać słusznie.
Amy Engel — Misja Ivy

Jestem wybrykiem natury, nawet wśród innych wybryków natury. Powinnam już do tego przywyknąć, po tylu latach. Powinnam być twardsza, mniej wrażliwa, bardziej obojętna na to, co myślą inni. Wiele rzeczy powinnam.
Tahereh Mafi — Sekret Julii

Miała blond włosy i uśmiech, który zdawał się nigdy nie znikać.
Matthew Quick — Niezbędnik obserwatorów gwiazd


Wydaje mi się, że czasem bała się kochać. Była jedną z osób, które lubią rzeczy konkretne, jak ocean. Coś, co możesz pokazać i wiesz, co to jest. Chyba dlatego zawsze ciężko jej było wierzyć w Boga. I myślę, że właśnie z tego powodu broniła się przed miłością. Nie mogła jej dotknąć.
Carrie Ryan — Śmiercionośne fale

Zasadniczo mamy tu do czynienia z marzycielką. Kimś pozbawionym kontaktu z rzeczywistością. Kiedy skoczyła, prawdopodobnie sądziła, że wzbije się w powietrze.
Jeffrey Eugenides — Przekleństwa niewinności

Widzę w sobie dwie sprzeczne natury. Kiedy chodzę po lesie, budzi się we mnie marzycielka lubiąca samotność. Wtedy kocham drzewa. Kiedy jednak stykam się z człowiekiem, czuję w sobie coś zupełnie innego. Cenię towarzystwo, błyskotliwe rozmowy, typowo ludzkie rozrywki. Ale na tym nie koniec. Tak naprawdę jest we mnie sto różnych twarzy. Niektóre są dobre, inne złe. Może to lepiej, niż gdybym miała tylko dwie — tak jest bardziej interesująco, tajemniczo.
Mollie Gillen — Maud z Wyspy Księcia Edwarda

Dopóki oddycham, mam nadzieję.
To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię. Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach.
Tove Jansson — Muminki

Nie mam zamiaru marzyć o idealnym życiu. Wszystkie niepowodzenia to tak naprawdę sprawdziany, które zmuszają nas do wyboru pomiędzy rezygnacją a podniesieniem się z ziemi, otrzepaniem się z kurzu i stawieniem czoła sytuacji. Chcę to zrobić. Być może życie poturbuje mnie jeszcze kilka razy, ale na pewno nie mam zamiaru rezygnować.
Colleen Hoover — Hopeless

Jakby tego było mało, moi rodzice od ćwierćwiecza tworzą zgodny związek małżeński, co niewątpliwie przekreśla moje szanse na prawdziwą miłość. Piorun nie uderza dwa razy w to samo miejsce.
Rachel Cohn, David Levithan — Nick i Norah. Playlista dla dwojga


Gdy rozpoczęła naukę w liceum, ojciec błagał ją o powściągnięcie języka i panowanie nad słownictwem, ale już na początku pierwszej klasy wdała się w słowną potyczkę z polonistką, z którą nie zgadzała się co do sposobu interpretacji postępowania bohatera jednej z lektur.
Agnieszka Lingas-Łoniewska — Zakręty losu

(...) i nagle przypomniały mi się liczne początki roku, ów sławny pierwszy dzień stycznia, kiedy dla Hélène nie było milszego zajęcia niż usadowienie się za stołem i wpisywanie do nowego kalendarza wszystkich ważnych dat: urodzin, koncertów, weekendów z przyjaciółmi, świąt w przedszkolu, wycieczek, ferii.
Nazywała to konkretyzowaniem radości.

Nicolas Barreau - 33 razy, mój kochany

(...) żyłam niczym ukrywająca się dyrektorka korporacji, potajemnie, lecz niezmiennie skupiona na realizacji celu i odhaczaniu każdego punktu harmonogramu. W głowie zawsze miałam listę rzeczy do zrobienia. Szacowałam cele, analizowałam wyniki, zliczałam sukcesy. Kiedy tylko napotykałam jakieś wyzwanie, stawiałam mu czoła.
Michelle Obama - Becoming. Moja historia

O wiele za bardzo się boisz... i jesteś okropnie romantyczną miłośniczką książek.

Share
Tweet
Pin