Zaginiona Siostra

 
Zaginiona Siostra Lucinda Riley Siedem Sióstr recenzja

Wszyscy myśleliśmy, że to już ostatni tom serii "Siedem Sióstr". Sama Lucinda Riley, tak planowała. Rzeczywistość zaskoczyła i ją, ponieważ opisywana historia znacznie się rozrosła. Okazało się, że opowiedzenie jednocześnie losów Merope oraz Pa Salta, jest niemożliwe. W ten sposób "Zaginiona Siostra" stała się przedostatnim tomem, a finał serii, książka poświęcona Pa Saltowi ("Atlas. Historia Pa Salta"), ukaże się już w przyszłym roku.

Informacja pochodzi z tego filmiku.

I tak jak Lucinda mówi podczas tego nagrania - "Zaginiona Siostra" nie wyjaśnia jeszcze właściwie niczego. Udziela nam jedynie odpowiedzi na pytanie, kim jest Zaginiona Siostra. Pozostałe kwestie wciąż są owiane tajemnicą i pozostaną takie przez kolejny rok.

Lucinda Riley uczy nas cierpliwości. ;)

Edit: (13.06.2021)
11 czerwca 2021 roku po kilku latach walki z chorobą, Lucinda Riley zmarła. W związku z tym trudno powiedzieć, co z ósmym tomem "Siedmiu Sióstr". Być może Lucinda zdążyła go napisać, może chociaż powstał szkic, który za kilka lat jej syn ukończy i opublikuje. Jak na razie możemy jedynie gdybać.


Edit: (18.06.2021)
Wczoraj na Facebooku Wydawnictwa Albatros pojawiła się informacja, że w ciągu miesiąca dowiemy się, czy zostanie wydany ósmy tom "Siedmiu Sióstr". Poniżej treść posta.

"Z pewnością zastanawiacie się, jakie będą dalsze losy sagi „Siedem Sióstr” i czy zapowiadany na jesień przyszłego roku tom „Atlas: historia Pa Salta” ukaże się zgodnie z planem. 

Prosimy Was jeszcze o chwilę cierpliwości − obiecujemy, że wszystko wyjaśni się w przeciągu miesiąca. Jak tylko uzyskamy pewne informacje w tej sprawie, natychmiast je Wam przekażemy.😊"

Edit: (08.07.2021)
Dzisiaj Wydawnictwo Albatros poinformowało, że premiera ósmego tomu "Siedmiu Sióstr" zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku. Książka zostanie dokończona przez syna Lucindy Riley.

Poniżej treść posta Wydawnictwa Albatros.

"Drodzy czytelnicy,

chcieliśmy się z Wami podzielić specjalnym oświadczeniem, przygotowanym przez rodzinę Lucindy Riley:

Krótko przed publikacją „Zaginionej siostry” Lucinda zapowiedziała ósmą i ostatnią powieść z cyklu „Siedem sióstr”, obiecując czytelnikom, że wreszcie wyjaśni się, kim jest Pa Salt.

Przed śmiercią Lucinda zdołała napisać kilka kluczowych rozdziałów nowej powieści i stworzyła szczegółową koncepcję całości. Wyraziła też życzenie, by jej najstarszy syn Harry ukończył pracę nad ostatnim tomem serii, gdyby zdarzyło się najgorsze.

Dziś możemy oficjalnie potwierdzić, że powieść „Atlas. Historia Pa Salta”, której współautorem będzie Harry Whittaker, będzie miała światową premierę wiosną 2023 roku.

Lucinda i Harry pracowali też wspólnie nad serią książek dla najmłodszych czytelników zatytułowaną „The Guardian Angels”.

"Mama powierzyła mi serię „Siedem sióstr” i wszystkie związane z nią sekrety, a ja zamierzam dotrzymać danej jej obietnicy i podzielić się nimi z jej wiernymi czytelnikami. Bądźcie spokojni, wiosną 2023 roku, cały świat dowie się, kim był Pa Salt i dlaczego adoptował siostry" – napisał Harry.

Bardzo chcieliśmy podziękować wszystkim za wiele ciepłych słów, które od Was otrzymaliśmy oraz za to że daliście nam czas na pogodzenie się z tak bolesną stratą."


Przechodząc już do "Zaginionej Siostry" - w tej części siostry podążają za wskazówką pozostawioną przez prawnika, mając nadzieję, że uda im się dowiedzieć, kto jest siódmą z sióstr, której Pa Saltowi nigdy nie udało się odnaleźć. W poszukiwania są zaangażowane wszystkie siostry. Najpierw Cece z Australii wyrusza do Nowej Zelandii. Później Elektra leci do Toronto, a następnie... Nie będę Wam nic więcej zdradzać. Wiedzcie jedynie, że jest to naprawdę emocjonująca przygoda, siostry po całym świecie szukają jednej z nich, mając za dowód jedynie zdjęcie pierścionka. Czasu jest niewiele, ponieważ wielkimi krokami zbliża się rejs upamiętniający Pa Salta, w rocznicę jego śmieci. A siostry chciałyby, aby w tym dniu, były wszystkie z siedmiu sióstr.

Czy uda im się spełnić to marzenie? Czy zdążą odnaleźć Zaginioną Siostrę?

W tym tomie, jak już wspomniałam, akcja rozgrywa się na kilku kontynentach ze względu na akcję poszukiwawczą. Jednak główne wydarzenia rozgrywają się w Irlandii. Przyznam Wam, że Hiszpania i Irlandia to moje priorytety na liście krajów do zwiedzenia, dlatego cieszyłam się, kiedy zobaczyłam, że to właśnie do jednego z tych państw zabiera nas Lucinda.

Dzieje się dużo, pojawiają się nowe postacie,  na jaw wychodzą kolejne tajemnice. Miałam wrażenie, że po lekturze siódmego tomu wiem mniej niż wcześniej. Lucinda pozostawiła mnie z ogromem pytań i okazuje się, że ma tak zostać jeszcze przez rok!

Uwielbiam tę serię za łączenie przeszłości z teraźniejszością. Cenię Lucindę za to, że przekazuje historię w tak ciekawy sposób. Tym razem dowiadujemy się, jak trudna była droga Irlandczyków do powstania republiki. W podręcznikach historia ta by nas zanudziła, a tutaj? Jest fascynująca!

"Zaginiona Siostra" zdobywa cztery kostki czekolady.


Zainteresowani tą serią? Przeczytaj więcej o poprzednich tomach:
"Siedem sióstr" (tom 1)
"Siostra burzy" (tom 2)
"Siostra cienia" (tom 3)
"Siostra perły" (tom 4)
"Siostra księżyca" (tom 5)
"Siostra słońca" (tom 6)
"Zaginiona siostra" (tom 7)
"Atlas. Historia Pa Salta" (tom 8) - premiera zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku.

Poniżej sprawdzisz, gdzie w najlepszej cenie kupisz "Zaginioną Siostrę".

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Albatros.

Może zainteresuje Cię również

8 komentarze

 1. Chętnie sprawdzę sobie jakieś inne propozycje, ponieważ non stop cały czas czytam tylko i wyłącznie książki naukowe, bo studiuję i przyznam szczerze, że aktualnie bardzo dużo się przygotowuję, no i niestety nie zawsze jest to łatwe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta seria jest po prostu nieprawdopodobna! W mojej rodzinie łączy pokolenia, jesteśmy zaczytane: moja babcia, mama, ja, jeszcze moja sąsiadka, a nie długo przyjaciółka. Przygoda z serią zaczęła się od tego, jak kupiłam książkę mojej nauczyciele, a potem sama dla siebie. hi hi. Jestem bardzo ciekawa ostatniego tomu i tego dziennika. Faktycznie Riley sprawdza naszą cierpliwość, wydawnictwo też :D.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie będziemy mieli okazji przeczytać ostatniego tomu . Właśnie ukazała się informacja że Pani Lucinda zmarła po długiej walce z chorobą 😞

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo szkoda, że nie będzie ostatniego tomu :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubiłam książki tej Autorki. Na szczęście jeszcze kilka tytułów przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne książki.Przeczytałam wszystkie.Czekam na 8 tom.👍👍🌹🌹

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)