Gdy jesteś obok

Gdy jesteś obok Marta Radomska

"Gdy jesteś obok" to drugi tom "W tę samą stronę". Czytając tę recenzję bez wcześniejszego zapoznania się treścią pierwszej części historii o Ninie i Adrianie, zdradzasz sobie fabułę.

Szczęście nie sprzyja Ninie i Adrianowi. Ona właśnie się zaręczyła. On spóźnił się z przeprosinami. Mimo to, kiedy mężczyzna trafia do szpitala, Nina pędzi na złamanie karku, aby dowiedzieć się, jak się czuje. Wiadomość o zaręczynach sprawia, że Adrian nie chce widzieć Niny. Wygląda na to, że szansa na wspólne stworzenie czegoś pięknego minęła bezpowrotnie.

Nina wyjeżdża nad morze z narzeczonym. Pragnie odpocząć, bo ostatnie tygodnie przysporzyły jej mnóstwo stresu. Wakacje, które miały odciągnąć ją od problemów, sprawiają, ze kobieta zaczyna zastanawiać się, czy zaręczyny były dobrym pomysłem. Przez jej życie przetoczyło się tornado. Teraz trudno jej się odnaleźć w tym chaosie.

Niewątpliwie dzieje się dużo. Ninę czekają ważne decyzje, które wpłyną na jej przyszłość.

Dopiero teraz Nina w pełni zrozumiała, jak bardzo okrutne jest życie w kłamstwie. Można oszukiwać się przez długi czas, ale nie wiecznie. Mogła teraz zrobić dwie rzeczy: przeklinać prawdę, którą wreszcie poznała i brnąć w złudzenia albo stawić jej czoła i z pokorą zrobić porządek we własnym ogródku. Wypielić kłamstwo. Wyrwać z korzeniami strach. A przede wszystkim zacisnąć zęby i modlić się o siłę, która pomoże przejść przez to piekło.

Niestety ten tom podobał mi się mniej niż pierwszy. Wydaje mi się, że akcja krążyła bardziej wokół bohaterów drugoplanowych, a główne postacie zostały nieco zepchnięte w tył. A szkoda. To też sprawiło, że trudniej było mi się wciągnąć w akcję i z zapałem śledzić opisywane przygody.

Kolejnym zaskoczeniem (żeby nie powiedzieć rozczarowaniem) było zakończenie. Czy to jest naprawdę finał? A może autorka przygotowuje kolejny tom? Przyznam, że nie tak sobie wyobrażałam koniec "Gdy jesteś obok". Trzymam kciuki, że doczekamy się trzeciej części z happy endem. ;)

Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Te dwie książki Marty Radomskiej są urocze, zabawne i takie szczere. To nie kolejna opowieść o ludziach z wyższych sfer, którzy nijak nas przypominają. Nie. Bohaterowie "Gdy jesteś obok" są prostymi osobami, chociaż w ich życiach nic nie jest proste. ;) Z pewnością spędzicie miło z nimi czas, a ich perypetie pozwolą Wam uciec od własnych kłopotów.

"Gdy jesteś obok" nagradzam czterema kostkami czekolady.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Poniżej sprawdzisz, gdzie najtaniej kupisz "Gdy jesteś obok".

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)