Moje ulubione cytaty z książek (VIII)

cytaty z książek

Ostatnio używam mnóstwa znaczników, bo trafiam na znakomite książki. Więc zapraszam Was na kolejną część ulubionych cytatów z książek.

Co jakiś czas rzucał chamskie uwagi, ale kiedy przemycał czułe słówka, moje serce zaczynało się topić jak masło. Przez chwilę niemal to poczułam, niemal uległam jego tandetnej grzeczności.
Ale wiadomo przecież, co może powstać z topiącego się jak masło serca.
Zatkane tętnice.
To właśnie robił mi Landon - zatykał mi przeklęte tętnice.
Landon & Shay tom 1

Jeśli złamie mi serce, mam nadzieję, że pęknięcia na jego powierzchni opowiedzą dobrą historię.
Landon & Shay tom 1

Nikt nie ma idealnego życia. Niektórzy po prostu lepiej utrzymują pewne rzeczy w tajemnicy. Mówiłeś o tęczach, ale wiesz, że nie mogą powstać bez deszczu, prawda? Moje życie nie jest łatwe, tak naprawdę jest od tego dalekie. Jestem po prostu dobra w noszeniu maski.
Landon & Shay tom 1

Okazało się, że każdy miał blizny. Każda dusza krwawiła nocą. Niektórzy po prostu byli lepsi w ukrywaniu tego.
Landon & Shay tom 1

Ludzie, którzy najmniej okazują uczucia, są najczęściej tymi, którzy najbardziej cierpią.
Landon & Shay tom 1

Okazało się, że wcale nie trzeba dużego kręgu osób, by dobrze żyć. Wystarczą te właściwe.

Kocham cię szczęśliwego, kocham cię smutnego. Kocham twoje światło i twój mrok. Kocham cię. Każdy wers, każdą stronę, każdą wersję, każdy szkic.
Landon & Shay tom 1

Proszę, przestań biegać. Postaw stopy na ziemi i pogódź się ze swoimi demonami. Przestań z nimi walczyć i zapanuj nadnimi. Nie jesteś zniszczony, jesteś złożony. A najpiękniejsze rzeczy na świecie przydarzają się najbardziej złożonym sercom.

Jeśli uważasz, że ktokolwiek na tym świecie nie ma rys, blizn i jakiejś historii, nie patrzysz na niego wystarczająco uważnie. Nie zostaliśmy powołani do życia, by być idealnymi. Jesteśmy tutaj, by być ludźmi. Aby żyć, czuć, kochać, płakać, cierpień, istnieć. A z tym wiąże się kilka upadków. Nie musisz być idealna, by kochać i być kochaną. Musisz być jedynie na tyle odważna, by pokazać światu swoje blizny i nazwać je pięknymi.
Landon & Shay tom 1

Ja czekałam na kogoś, kto zwali mnie z nóg i sam również zostanie zwalony z nóg przeze mnie. Chciałam kogoś, kto nie będzie prowadził ze mną gierek, bo to oznaczałoby mniej czasu dla siebie nawzajem. Nie wiedziałam, czy taka osoba gdziekolwiek istnieje, ale byłam zbyt młoda, żeby się poddawać.

Nie da się żyć dalej. Tak tylko się mówi, ponieważ taki zwrot często pojawia się w telewizji. W moim przypadku to się nie sprawdzi. Nigdy. Nie będę w stanie żyć dalej. Ale ludzie, którzy nie znaleźli się w dolinie rozpaczy, nie lubią o niej słuchać. Lubią słyszeć, że "bierzesz się w garść". Chcą powtarzać twoim przyjaciołom, współpracownikom, ludziom, z którymi kiedyś jeździłaś windą, że "dobrze się trzymasz". Że jesteś "dzielna". Ci bardziej prymitywni mawiają, że jesteś "twardą sztuką" lub "nie do zajebania". Ja taka nie jestem, ale niech tak sobie myślą. Tak jest łatwiej dla nas wszystkich.

To jest. Moje nowe życie. Samotne. Spokojne. Ciche. Nie takie miało być. Ben i ja ułożyliśmy sobie wspólną przyszłość. Mieliśmy plan. Tego w nim nie było. A ja nie mam żadnej alternatywy.


Po prostu pamiętaj, że jeśli będziesz zbyt długo pławić się w żalu, pewnego dnia obudzisz się i stwierdzisz, że zbudowałaś całe życie na tęsknocie.
Na zawsze, ale z przerwą

W życiu wydarzają się takie rzeczy, że nie da się ich objąć umysłem. Ale czas płynie i zmienia cię, zmieniają się czasy, aż nagle dostajesz cios, którego się nie spodziewasz.

Miłość jednak to ostry ból, który nie przemija. To ciągły ból serca. Nie minie tak szybko.

Chcę być kochana przez kogoś, kto kocha mnie tak bardzo, że nie myśli logicznie. Chcę, żebyś kochał mnie właśnie tak; żebyś zachowywał się głupio i nieracjonalnie. Chcę spontaniczności. Spontaniczność jest romantyczna. Dzięki niej czuję, że żyję. Dzięki niej czuję się tak, jakbym skakała z krawędzi urwiska i wiedziała, że nic mi się nie stanie, bo bardzo ci ufam.

Nigdy nie czułam tak dobitnie, że nie jestem w tym sama. Ludzie umierają każdego dnia, a inni żyją dalej. Skoro wszyscy, którzy kochali tych ludzi, jakoś się pozbierali i żyją dalej, to mnie też się uda. Pewnego dnia obudzę się, spojrzę na świecące słońce i pomyślę: jaki ładny dzień.

(...) w każdym z nas tli się iskra i nieważne, jak duża dzieli nas odległość, nasze iskry zawsze zdołają się nawzajem odnaleźć.
A Curse So Dark and Lonely

Dziwię się, że ludzie zawsze potrafią znaleźć iskrę nadziei nawet w najgłębszych ciemnościach. 
A Curse So Dark and Lonely

W prawdziwej miłości nie chodzi o romans, lecz o oddanie. Chęć poświęcenia własnego życia dla tej jednej osoby.

Może zainteresuje Cię również

2 komentarze

  1. Cytaty, które przedstawiłaś w tym poście pochodzą z książek, których jeszcze nie czytałam. W pewnym sensie zachęca do sięgnięcia po nie.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam tych książek, ale cytaty są przepiękne! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)