Moje ulubione cytaty z książek (VII)


Kolejny poniedziałek, kolejna część moich ulubionych cytatów. Bez przedłużania - zapraszam do zapoznania się z poniższymi fragmentami książek.

Josh był jak schowane w zamrażalniku lody, które kuszą, gdy jesteś na diecie.
To tylko przyjaciel

Miłość to głębokie uczucie, a nie lista okienek do odhaczenia: wady kontra zalety.

On był jak tatuaż na mojej duszy... Za każdym razem, gdy widywaliśmy się gdzieś przypadkiem, moje serce najpierw zamierało, by za moment rozszaleć się niczym ptak zamknięty w klatce.

Książki to niezwykła przygoda, szansa na poznanie takiego życia, o jakie często normalnie nie mielibyśmy szansy się nawet otrzeć.

(...) życie jest jak film. I czasami trzeba dzielnie przetrwać trudne chwile, żeby odnaleźć szczęśliwe zakończenie.

Przechodzi mi przez myśl, że można ukryć prawdę w niewypowiedzianych słowach i wymuszonym uśmiechu, ale nie w oczach. One wszystko zdradzą. Będą nieznośnie szczerze. Odsłonią każdą bliznę w poharatanej życiem duszy i pozwolą zajrzeć w głąb serca. W dodatku mogą to zrobić, nie roniąc ani jednej łzy. Bo ból nie zawsze wiąże się z krzykiem czy z płaczem. Czasami przybiera formę cichej rozpaczy, którą można dostrzec jedynie w zasnutych smutkiem oczach.

Nie ma znaczenia, czy będziemy się śmiać, czy płakać (...). Ważne, że będziemy prawdziwi.

W pewnym momencie dociera do mnie, że wcale nie trzeba być silnym, aby uniknąć upadku. Czasami wystarczy mieć przy sobie kogoś, na kim można się wesprzeć. Zaczekać, aż bijący od niego spokój wyciszy rozkrzyczane emocje, i spojrzeć na pewne sprawy z zupełnie innej perspektywy. Po raz kolejny odnaleźć w sobie nadzieję, a potem stanąć o własnych siłach i zrobić krok do przodu.

Zakochujemy się w złudzeniach. W tym, jak wyobrażamy sobie drugą osobę. Zauważ, że na początku zazwyczaj widzimy tylko to, co piękne i fascynujące. Ale im dłużej z kimś jesteśmy, tym lepiej go poznajemy. Dostrzegamy wady. Skazy. Słabości. W dodatku pewne rzeczy, na które do tej pory przymykaliśmy oko, zaczynają nas niesamowicie irytować. I wtedy są dwie możliwości: albo dajemy sobie spokój, albo próbujemy się dotrzeć. Jeśli mimo wszystko nasze uczucia przybierają na sile i z każdym dniem stają się coraz głębsze, to znaczy, że uczymy się kochać. I powoli odkrywamy sens prawdziwej miłości.

Najgorsze jest to, że każdy może paść ofiarą kpin (...). Dzisiejszy świat jest tak skonstruowany, że właściwie do wszystkiego można się przyczepić. To dlatego tak rozpaczliwie próbujemy być idealni. Nie chcemy dawać innym pretekstu do szkalowania. Ale niezależnie od tego, jak bardzo będziemy się starać, przegramy. Bo każdy ma jakiś słaby punkt. Mniej lub bardziej widoczny mankament. To błędne koło, w którym tak naprawdę nie ma żadnych zwycięzców. Jest za to cała masa zakompleksionych młodych ludzi, bo obecna rzeczywistość nie sprzyja samoakceptacji.Nie miałam wątpliwości, że wygram nasz zakład, ponieważ wiedziałam, że chłopak nie był kimś, kogo ludzie kochali. Być może pożądali, ale czy pałali do niego miłością? Nigdy. Nie był do tego stworzony. Nie potrafił otworzyć się na tyle, aby zaprosić kogoś do swojej duszy, by ten ktoś mógł go pokochać. Miał zamknięte serce, nie pozwalał innym słuchać jego bicia. Według mnie Landon Harris nigdy nie będzie bohaterem. Zawsze był złoczyńcą w historiach innych, wliczając w to moją.
Landon & Shay tom 1

Wiedziałam, że nie wytnę jego inicjałów obok moich, ponieważ ktoś taki jak ja nie mógł kochać takiego potwora jak Landon. W bajkach piękna zakochiwała się w bestii.
W rzeczywistości bestia niszczyła piękną.
A ja nie zamierzałam do tego dopuścić. Nie chciałam się zakochać i zostać porzuconą z okruchami porzuconej duszy.
Być może miałam wrażliwe serce, ale nie chciałam, by było wrażliwe na niego.

Chciałbym, żeby to było takie proste. Chciałbym, by depresja była jak samochód, i żebym mógł wcisnąć hamulec, by zwolnić, ilekroć potrzebowałem odpocząć. Chciałbym móc wyłączyć silnik i przez chwilę nie ruszać. Depresja sprawiała jednak, że było wręcz przeciwnie. Ilekroć mój umysł ruszał z miejsca, wciskał gaz do dechy, i pędził z pełną prędkością na ceglany mur.
W każdej chwili mogłem się rozbić.
W każdym momencie mogłem się całkowicie rozpaść.
Landon & Shay tom 1

Nie miałem pojęcia, dlaczego tak wiele mroku skrywało moje serce. Nie wiedziałem, dlaczego tkwiła we mnie taka złość. Po prostu ją odczuwałem.
Landon & Shay tom 1

Widziałem, że obserwuje ludzi, jakby byli sztuką, a ona próbuje dowiedzieć się, jak zostali ukształtowani.
Landon & Shay tom 1

Tak właśnie robili niegrzeczni chłopcy - karmiliśmy się dobrymi dziewczynami i rzucaliśmy je, gdy się już nasyciliśmy.
Landon & Shay tom 1

Zawsze wydawał się niewzruszony światem, jakby się na nim znajdował, ale nie był jego częścią.
Landon & Shay tom 1

Wcześnie nauczyłam się, że nie istnieją prawdziwi złoczyńcy, tylko bohaterowie, którzy tak długo byli pokonywani, że utracili swoje dobro.
Landon & Shay tom 1

Pragnęłam poznać jego historię. Jego brzydką, trudną książkę.
Landon & Shay tom 1

Wydaje mi się, że urodziłem się z dziurą w sercu.
Nie bije, jak powinno, i nie wiem, czy to nie czyni go niewartym miłości.
Jaka osoba chciałaby kochać wadliwe serce?
Jaka poświęciłaby czas, aby słuchać bicia czegoś tak zepsutego?
Mam jednak nadzieję, że złamane serca również można pokochać.
Uważam, że te pogruchotane najbardziej zasługują na miłość.

Landon & Shay tom 1

Może zainteresuje Cię również

3 komentarze

  1. Żadnej z książek, z których pochodzą cytaty nie czytałam, ale fragmenty chwytają za serce <3 :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mocny ten o niegrzecznych chłopcach i nasycaniu się przez nich grzecznymi dziewczynkami. Tak sobie pomyślałam, że to trochę tak jest: grzeczne dziewczynki chcą "fe" chłopców, a potem płaczą gdy zostaną odstawione w kąt.
    Chociaż na szczęście nie zawsze.
    Ale cytat - świetny!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)