Moje ulubione cytaty z książek (IX)

CYTATY Z KSIĄŻEK

To już dziewiąta część moich ulubionych cytatów z książek. Chociaż może ten post wyjątkowo powinnam nazwać inaczej. Bo fragmenty powieści, które za chwilę poznacie, pochodzą z jednej książki autorstwa Brittainy C. Cherry.

Miłość zawsze była dla mnie trudna, ponieważ miała wiele pokręconych wersji, ale kiedy poznałam Landona, w pełni zrozumiałam, że mogła pojawić się znikąd. Nigdy w życiu nie pomyślałabym, że zakocham się w największym wrogu. Myślałam, że zawsze będę go nienawidziła. Zaraz jednak zakradła się miłość, nie dbając nawet o zdanie mojego umysłu na ten temat. Przejmowała się jedynie tym, że moje serce potajemnie było dla niego.
Wtargnęła gwałtownie, nie dbając o czas, miejsce, ani ograniczenia.
Po prostu przychodziła - niekiedy oczekiwana, czasami wręcz przeciwnie - i wypełniała ludzi ciepłem nadzieją, poczuciem akceptacji, a kiedy twój ukochany wyjeżdżał, nie podając daty powrotu, czekałaś na niego z zapartym tchem.
Landon & Shay tom 2

Każdy ma swoje zdanie (...). Masz długie włosy, stwierdzą, byś je obcięła. Obetniesz, będą chcieli, żebyś zapuściła. Schudniesz, powiedzą, że jesteś za chuda, przytyjesz, nazwą cię grubą. Wierz mi, gdy mówię, że nie będziesz szczęśliwa, żyjąc pod dyktando innych. Zrób inwentaryzację swoich przyjaźni, upewnij się, że biorą się z właściwych miejsc. Ktoś może nazywać się przyjaciółką, a jednocześnie źle ci życzyć. (...) Im starsza będziesz, tym łatwiej ci będzie zrozumieć, że przyjaźni nie zawsze pisana jest długowieczność.
Landon & Shay tom 2

Tak właśnie działamy. Poprawiamy swój los, nawet się nie starając. Wydaje mi się, że właśnie na tym polega miłość. To uczucie zdrowienia, ilekroć towarzyszy ci ta druga osoba.
Landon & Shay tom 2

(...) czasami fajnie mieć za kim tęsknić. Sprawia to, że ponowne spotkanie będzie jeszcze słodsze.
Landon & Shay tom 2

Sprzyjają nam księżyc i gwiazdy, a ja chcę patrzeć w niebo wraz z tobą.
Landon & Shay tom 2

Właśnie taki jest problem z miłością, nie można jej wyłączyć tylko dlatego, że jest nieodwzajemniona.
Landon & Shay tom 2

Serce mi pękało na myśl, że Landon odsuwał się tak ode mnie, zarówno w kilometrach, jak i na linii serca.
Landon & Shay tom 2

Jesteś dobrą osobą, która zasługuje na szczęście. Nie poddawaj się. Nie porzucaj walki. Jeśli mnie odepchniesz, zawierz się komuś innemu. Znajdź sobie kogoś, przed kim się otworzysz, ponieważ łatwo zamknąć się przed światem i udawać, że jesteś sam, ale to nieprawda. Nawet w te mroczne dni zawsze jest ktoś, kto wyciąga do ciebie rękę.
Landon & Shay tom 2

Widziałam Twoje blizny i mnie nie przerażają. Wróć do mnie, by upaść. Złapię Cię. Jestem.
Landon & Shay tom 2

Nie mogłam strzec jego serca, gdy on miażdżył moje. Nie mogłam go ocalić, sama się poddając.
Landon & Shay tom 2


Byliśmy młodzi, naiwni, smutni. Co takiego wiedzieliśmy o miłości? Jakie mieliśmy pojęcie o prawdziwych uczuciach? O poukładaniu swoich spraw?
Landon & Shay tom 2

W książkach, jeśli mężczyzna obieca kobiecie, że wróci, zawsze dotrzymuje słowa. Pojawia się z wielkim gestem, naprawia bałagan, jaki wyrządził w jej życiu. Wyznaje, przez jakie zmagania przeszedł przez ostatnie lata, i opowiada, że miłość do niej była jedynym, co nadal pozwalało mu oddychać.
Landon & Shay tom 2

W przeszłości wierzyłam w bajki, w prawdziwą miłość, ale teraz byłam już na tyle dorosła, by porzucić te poglądy. Wiedziałam, że jedynym liczącym się uwielbieniem jest to do samej siebie. Zakochałam się w sobie i nieważne, czy był przy mnie jakiś mężczyzna. Moja własna miłość wystarczała. Zaczęłam znów kochać - siebie, życie, marzenia.
Landon & Shay tom 2

Nasz czas był liściem unoszącym się na powietrze bez poczucia kierunku czy celu, ale nasza miłość była prawdziwa, nawet jeśli istniała tylko przez chwilę. Pierwsze uczucie zawsze jest inne. Nie widać zbliżających się płomieni, aż robi się za późno i kochankowie zostają spaleni.
Nie wierzyłam, że po czymś takim można było się odkochać. Miłość ta pozostawała na dnie serca, zajmując również fragment duszy.
Landon & Shay tom 2

Mój umysł był nadaktywny. Myślałem zbyt wiele. Połowa tego, co znajdowało się w mojej głowie, była zła, a nikt tego nawet nie zauważał. Ja jednak zastanawiałem się nad każdą sekundą dnia, bo nie wiedziałem, jak uciszyć myśli.
Landon & Shay tom 2

Jeśli ktoś jest dla ciebie ważny, nie możesz powstrzymać się od zachwytu. Cały czas chcesz o nim mówić. Słowa wypływają z ciebie jak lawa, ogrzewając cię od czubka głowy aż po koniuszki palców.
Landon & Shay tom 2

Jesteś brylantem, więc będzie miał szczęście, jeśli dasz mu się zbliżyć, by obserwował, jak błyszczysz.
Landon & Shay tom 2

Dlaczego wszechświat miałby ponownie was połączyć, gdyby nie chciał, żebyście dokończyli tę historię?
Landon & Shay tom 2

Potrzebowałam długiego czasu, aby uzmysłowić sobie, że mrok mógł być piękny. W cieniu żyło tak wiele ładnych rzeczy, a naszym obowiązkiem było być dla nich dobrymi i przypominać, że również do nas należą.
Landon & Shay tom 2

Przy mnie nie musisz mówić tego, czego się od ciebie oczekuje. Nie musisz kłamać, by chronić moje uczucia, okej? Jestem dla ciebie przystanią. Możesz mi zaufać.
Landon & Shay tom 2

Może zainteresuje Cię również

0 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)