Moje ulubione cytaty z książek (XV)

cytaty z książek

Przechwytywałam jego sygnały o tym, że gdyby jego życie ułożyło się inaczej, może mógłby mi siebie dać, ale widocznie nie mógł. Całował mnie, chłonął mnie, pozwalał, żebym coraz bardziej się w nim zatracała, po czym zakręcił kurek, jakbym nie płaciła rachunków.
To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep

Może z każdym pocałunkiem oddawałem jej po kawałeczku siebie, a może odbierałem jej po kawałeczku ją i teraz wreszcie dotarłem do punktu, w którym nie potrafiłem bez niej żyć? Nie chciałem bez niej żyć?
To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep

Boję się ciebie. Jesteś piękna, skoncentrowana na życiu, trzymasz się z daleka od ludzi, od kłopotów, od emocji. Ty idziesz chodnikiem, ja po trawniku, ty czekasz na zielone światło, ja przebiegam przez jezdnię, ty tłumisz w sobie emocje, ja mówię prosto z mostu, co myślę o ludziach.
To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep

Bo prawda była taka, że łatwiej byłoby mi zasypać morze, zakrzyczeć burzę albo zawrócić wiatr, niż zapomnieć o Aleksie.
To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep

– Co ty wyprawiasz?
– Całuję cię. Przecież nie mogę się bez przerwy z tobą kłócić.
To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep

Pierwszy pocałunek ma moc naznaczenia człowieka na całe życie. Każdy kolejny niezależnie z kim już na zawsze będzie musiał znieść porównanie z tym pierwszym.
To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep

"Kochać" to czasownik. Podjęcie jakiegoś działania. Czy możesz mi powiedzieć z ręką na sercu, co takiego zrobił, by pokazać ci, że cię kocha? Każdy może wypowiedzieć te słowa, ale później musi ich dowieść.
Beloved

– A co, jeśli nie dostaniemy szczęśliwego zakończenia, Gus? (...)
– To może powinniśmy cieszyć się szczęśliwym teraz (...).
Beach read

Zakochanie to ten moment, kiedy brakuje ci tchu. Kiedy nie możesz uwierzyć, że osoba, która stoi przed tobą, w ogóle istnieje i przypadkiem spotkałaś ją na swojej drodze. Czujesz się wtedy szczęśliwa, że żyjesz, dokładnie tu i teraz.
Beach read

To nie tak, że złe rzeczy drążą życie, póki dół nie stanie się tak głęboki, że nic dobrego nie jest już wystarczająco duże, żeby przynieść szczęście. Niezależnie od ilości gówna polne kwiaty zawsze będą kwitły. Zawsze będą takie Pat i Maggie, deszcz padający w lesie i słońce odbijające się od fal.
Beach readTworzysz piękne rzeczy, bo kochasz świat, a on może nie zawsze wygląda tak jak w twoich książkach, ale... Myślę, że wydawanie ich może go trochę zmienić. A świat nie może sobie pozwolić na utratę czegoś takiego. (...) Zawsze to w tobie podziwiałem. Twoje pisanie sprawia, że świat wydaje się jaśniejszy, a ludzie trochę odważniejsi.
Beach read

Kiedy się kogoś kocha (...) chciałoby się sprawić, żeby dla tej osoby świat wyglądał inaczej.
Beach read

Z pozoru bardzo się od siebie różniliśmy, ale gdyby się nad tym głębiej zastanowić, oboje chcieliśmy tego samego. Życia spowitego magicznym blaskiem, takiego, w którym każda kolejna chwila jest wznioślejsza, jaśniejsza i smakowitsza od poprzedniej.
Beach read

(...) kiedy świat wydaje się mroczny i straszny, miłość jest zdolna porwać do tańca, śmiech potrafi odjąć trochę bólu, a piękno może powybijać dziury w lęku. Postanowiłam wtedy, że moje życie będzie pełne ich trzech – miłości, śmiechu i piękna.
Beach read

Przeczytała wszystko, znała każdego, ale nadal ekscytowała ją myśl o nowych książkach i ludziach.
Mała księgarnia samotnych serc

"Lepiej spędzić noc z dobrą książką niż z jakimś nieudacznikiem, który nawet nie postara się włożyć czystej koszuli" mawiała.
Mała księgarnia samotnych serc

Nie mogłaby kochać człowieka gardzącego wielkimi literami i podstawowymi zasadami gramatyki. To samo dotyczyło rozlicznych wariacji na temat "super! seksowna focia. spotkamy się?".
Mała księgarnia samotnych serc

Czasami ludzie, którzy nie znali mnie dobrze, sugerowali, że mam nierealistyczne oczekiwania wobec mężczyzn, ponieważ redaguję powieści romantyczne. Ci, którzy mnie znali – naprawdę znali – wiedzieli, że to nieprawda. Owszem, rozglądałam się usilnie za kimś, z kim mogłabym spędzić resztę życia, ale nie czekałam na księcia z bajki. Chciałam tylko, aby był to ktoś wyrozumiały, opiekuńczy, z poczuciem humoru. Niepozbawiony wad, ale miły i dający się lubić.
W poświacie księżyca

(...) samotności nie leczy się kimkolwiek. (...) Nie zaleczysz jej pierwszym człowiekiem, na którego się napatoczysz.
Poza dzień i poza czas

Są ludzie, którzy przez chwilę lub przez całe życie starają się podciąć ci skrzydła, podczas gdy inni pomagają ci w nauce latania.
Kocham tylko tak

Może zainteresuje Cię również

1 komentarze

  1. Lubię ten Twój cykl cytatów. Beach read muszę w końcu przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)