Moje ulubione cytaty z książek (X)

CYTATY Z KSIĄŻEK

Cytaty z książek można wykorzystać na wiele rozmaitych sposobów - zapisać sobie w zeszycie jako inspirację, a nawet przepisać na karteczkę i podrzucić ukochanej osobie. Możliwości są nieograniczone. Widzę, że lubicie ten cykl, co bardzo mnie cieszy. To już dziesiąta część! Tym samym podzieliłam się z Wami już dwustoma cytatami z powieści. Coś pięknego. Na końcu tego posta macie linki do pozostałych części, zachęcam do zapoznania się z nimi. Na moim Instagramie znajdziecie grafiki z cytatami, które możecie udostępniać i wysyłać w świat. Będzie mi bardzo miło.

Jak na razie będzie to ostatnia część cyklu. Wrócę z kolejnymi cytatami, kiedy tylko uzbieram nową dwudziestkę. Czekajcie cierpliwie. :)

Jeśli cokolwiek wiem o życiu, to że miłość jest skomplikowana (...). Wciąż próbuję wymyślić, jak działa, ale jeśli to prawdziwa miłość, przyrzekam, że wszyscy rozwiążecie tę sytuację.
Landon & Shay tom 2

Myślę o sobie jak o postaci z książki. Jestem dość skomplikowaną bohaterką. Mam wady, ale staram się widzieć w nich piękno.
Landon & Shay tom 2

Jesteśmy ludźmi, idealnie nieidealnymi. Popełniamy błędy. Idziemy w prawo, gdy powinniśmy skręcić w lewo. Popadamy w złe nawyki. Czasami ranimy ukochanych. Staramy się i ponosimy porażki, ale uczymy się na błędach i próbujemy iść we właściwym kierunku.
Landon & Shay tom 2

Nie uciekaj od tej miłości ze strachu, mi amor. Nie pozwól, by obawy wiecznie cię ograniczały. Jeśli się im poddasz, skoczysz w opowieści, która nie jest ci przeznaczona. Nie skreślaj własnej, nim nie dotrzesz do jej szczęśliwego zakończenia.
Landon & Shay tom 2

Ty jesteś moją historią. Ty jesteś moją ostatnią stroną. Ostatnim słowem.
Landon & Shay tom 2

Nie byłem tak dobry jak ona w niepopadaniu w zwątpienie, ale nauczyła mnie, że każda sekunda była dobra, by zacząć od nowa. A ilekroć upadałem, pamiętała, że mogłem się podnieść i iść dalej. Kiedy upadałem, Shay sięgała do mnie swoją miłością i pomagała stanąć na nogi.
Landon & Shay tom 2

Odpłynąłem jak zawsze, gdy pozwalałem muzyce przejąć nad sobą władzę. Opętała mnie niczym demon, który przybył, by zabrać moją duszę do jednego z kręgów piekielnych czeluści. Otuliła anielskimi skrzydłami, by pofrunąć ze mną do nieba bram. Bo tym właśnie była dla mnie muzyka - niebem i piekłem.
Nie pozwól światłu zgasnąć tom 1

Stanowi jego całkowite przeciwieństwo, ale łączy ich zdolność odczuwania muzyki w sposób niekonwencjonalny oraz podobny rodzaj bólu, który oboje starają się ukryć przed światem.
Nie pozwól światłu zgasnąć tom 1

Muzyka jest malarstwem, tylko że zamiast farb używasz dźwięków. Tak jak malarz powinnaś skoncentrować się na uczuciach, jakie chcesz pokazać poprzez swoje dzieło, a nie na technice.
Nie pozwól światłu zgasnąć tom 1

Każdą dziedziną sztuki rządzą uczucia. Możesz popełnić błąd, ale gdy włożysz w swój występ serce i duszę, publika będzie zachwycona. Dostrzeże szczerość, która w dzisiejszym świecie jest towarem deficytowym. Dlatego nie wstydź się tego, co dzieje się w twoim wnętrzu. Dziel się uczuciami z odbiorcami, a docenią cię bardziej niż kogoś, kto zawierza wyłącznie umiejętnościom technicznym.
Nie pozwól światłu zgasnąć tom 1


Nie da się uciec od problemów (...) Są jak cień, zawsze będą za tobą podążały, ale możesz poszukać kogoś, kto razem z tobą wyjdzie im naprzeciw.
Nie pozwól światłu zgasnąć tom 1

Dopiero teraz Nina w pełni zrozumiała, jak bardzo okrutne jest życie w kłamstwie. Można oszukiwać się przez długi czas, ale nie wiecznie. Mogła teraz zrobić dwie rzeczy: przeklinać prawdę, którą wreszcie poznała i brnąć w złudzenia albo stawić jej czoła i z pokorą zrobić porządek we własnym ogródku. Wypielić kłamstwo. Wyrwać z korzeniami strach. A przede wszystkim zacisnąć zęby i modlić się o siłę, która pomoże przejść przez to piekło.
Gdy jesteś obok

Miejsca są jak ludzie: muszą wiedzieć, skąd się wzięły i gdzie się teraz znajdują, bo inaczej nie wiadomo dokąd zmierzają.
W cieniu zła

Aby doświadczyć przygód, których nigdy nie będzie dane jej przeżyć, co wieczór snuła w swojej głowie niezliczone historie, stawiając siebie w roli głównej bohaterki. W swych fantazjach była odważna, piękna i an wszystko miała ciętą odpowiedź. Nie podlegała nikomu i nie znała ograniczeń związanych z mianem rodowym. Dzika, wolna i nieokiełznana.
W paszczy Lwa

Po prostu czasem się boję, że możesz zapragnąć gwiazdki z nieba, która nigdy nie będzie twoja. Przecież wiem, jaka z ciebie romantyczka. A upadek z chmur może być bardzo bolesny.
W paszczy Lwa

Łączyło ich zrozumienie i akceptacja tego, że człowiek jest sumą wszystkich strat, zysków i doświadczeń, które go ukształtowały i sprawiły, że jest, jaki jest. Ani dobry, ani zły.
W paszczy Lwa

Nie była wybredna i wiedziała, że życie nie jest odbiciem marzeń. Jeśli coś było jej dane, miała zamiar to docenić i o to dbać. Takie właśnie jest przeznaczenie. Nieidealne, ale wystarczająco znośne, by móc się nim cieszyć.
W paszczy Lwa

- Nie jestem dla Ciebie dostatecznie dobry.
(...)
- Być może, ale... (...) Jesteś moim marzeniem, a z marzeń się nie rezygnuje.
Nie pozwól światłu zgasnąć tom 2

Gdyby nie ambicja, nie stawiłabym czoła tym wszystkim przeciwnościom, które postawił przede mną los, ani nie osiągnęłabym tego, co osiągnęłam. Wspięłam się już tak wysoko. Na horyzoncie majaczył wierzchołek mojego prywatnego Mount Everestu, więc nie mogłam spasować, kiedy byłam tak blisko jego zdobycia.
Nie pozwól światłu zgasnąć tom 2

Koniec i początek to jedyne pewne rzeczy w naszym życiu. Wszystko, co znajduje się pomiędzy, przemija zbyt szybko i nie pozostawia po sobie nic prócz kilku wyblakłych ze starości zdjęć.
Nie pozwól światłu zgasnąć tom 2

Może zainteresuje Cię również

3 komentarze

  1. Bardzo lubię te cytatowe wpisy. Sama też wypisuję cytaty z książek. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też spisuję ulubione cytaty z książek, bo takie cytaty szybko uciekają ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)