Moje ulubione cytaty z książek (XVII)

cytaty z książek

Wyglądamy jak dwójka dzieciaków czekających, aż burza przeminie, tylko że to my jesteśmy tą burzą. To uczucie między nami przypomina nawałnicę, a ja nie potrafię szukać schronienia.
Podkręcony rzut

Nie muszę wiedzieć, gdzie pójdę jutro, żeby czerpać radość z dnia dzisiejszego, więc zajmę się tym, kiedy to jutro nadejdzie.
Podkręcony rzut

To tak jak z mężczyznami. Tych, którzy żyją w książkach, kochasz całym sercem, a z tymi rzeczywistymi zawsze jest jakiś problem.

(...) skupię się na seksownych bohaterach książek. Oni są bezpieczną opcją, bo żyją tylko na kartach powieści i nigdy, ale to nigdy, nie skrzywdziliby ukochanej. To dobrzy chłopcy. Szkoda, że tacy pojawiają się tylko w książkach.

Dziewięć miliardów wyborów, których dokonałam w moim życiu mogło zmienić miejsce, w którym teraz jestem, i kierunek, w którym podążam. Nie ma sensu skupiać się tylko na jednym. Chyba, że chce się siebie ukarać.
Dwa szczęścia do wyboru

Dobre rzeczy nie czekają, aż będziemy gotowi. Czasem przychodzą tuż przedtem, kiedy jesteśmy niemal gotowi.
Pomyślałam, że kiedy to się wydarza, możemy pozwolić, by nas minęły, jak autobus, na który nie czekamy. A możemy się też zmobilizować i sprawić, że będziemy gotowi.
Jedyna miłość razy dwa

Nieczęsto zdarza się, że kochasz człowieka, który kocha ciebie, że kochasz wyłącznie człowieka, który kocha wyłącznie ciebie. W każdym innym przypadku ktoś dostaje cios w serce.
Ale chyba właśnie dlatego miłość ma dla nas taki powab. Trudno ją znaleźć i trudno ją zatrzymać, podobnie jak wszystko, co piękne. Jak złoto, szafran, jak zorzę polarną.
Jedyna miłość razy dwa

Odkochiwanie się w kimś, kogo nadal lubisz, to tak jak leżeć w ciepłym łóżku i słyszeć dzwonek budzika.
Choćby człowiek nie wiem jak dobrze czuł się w tej chwili, wie, że pora iść.
Jedyna miłość razy dwa

Pozwól sobie na radość, nie bój się próbować nieznanego. Powściągliwość nie zawsze jest dobra. Czasami musisz zaryzykować. Wycofując się ze świata, nie sprawisz, że będziesz bezpieczniejsza. To do niczego nie prowadzi.
Rytm zagubionych serc

Ludzie są dla siebie okrutni i podli. Niestety świat nie składa się jedynie z bieli i czerni, nie ma po prostu zła i dobra, są szarości. Szarości, które wszystko komplikują, sprawiają, że nie można jednoznacznie stwierdzić, czy coś jest słuszne czy nie.
Marzenia mają twoje imię


Milczenie staje się wrotami do czyjejś duszy. Nie zakłócamy bliskości gadaniem, własnymi przemyśleniami i osądami. Dwoje ludzi siedzących naprzeciwko siebie, dających sobie to, co mają najcenniejszego — swoją obecność, czas, uwagę, myśli.
Marzenia mają twoje imię

(...) Jesteś szczęśliwy? — pyta nagle.
— Nawet nie wiem, co to znaczy — nie ukrywam.
— Dla mnie to sekundy. Każda milisekunda naszego życia, która sprawia, że się uśmiechamy, że mamy ochotę trwać. To chwila, w której zdajemy sobie sprawę, że wszystko jest na swoim miejscu, nawet jeśli tylko przez krótki czas. Szczęście to prezent, który dostajemy i za który powinniśmy być wdzięczni.

Marzenia mają twoje imię

Mówiąc, kocham, mówimy znacznie więcej. Pod tym pozornie prostym słowem, składającym się z sześciu liter, skrywa się czułość, dobro, zaangażowanie. Oznacza ono, że gdy druga osoba nas potrzebuje, my zawsze będziemy w pobliżu. Jej uczucia są tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze od naszych własnych.
Marzenia mają twoje imię

Spotykamy na swej drodze dokładnie to, co musimy spotkać: ani mniej, ani więcej. Pytanie, co z tymi spotkaniami zrobimy. Jak je nazwiemy, zinterpretujemy i jaki sens im nadamy?
Marzenia mają twoje imię

Kiedy kocha się kogoś tak, jak kochaliśmy my, istnieje tylko tymczasowe "na zawsze". Trzeba wiedzieć, że to, co jest, jest na całe życie, ale życie zmienia się z sekundy na sekundę. Więc nie ma na nic gwarancji.
A to oznacza, że w każdej sekundzie można podjąć decyzję i wybrać to, co mnie uszczęśliwi. Tyle że większość ludzi nie rozumie, że czasami tom, co nas najbardziej uszczęśliwia, jednocześnie najbardziej przeraża. Czasami bycie szczęśliwym jest równoznaczne z wykazaniem się odwagą.
A ja zamierzałam być odważna w każdej sekundzie każdego dnia.
(Nie)zwyczajna

Książki, książki i jeszcze więcej książek. Na sam ich widok — o różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i powierzchniach, które ciągnęły się aż po sufit — czułam się szczęśliwa. Niezależnie od tego, co działo się w moim życiu, w pokoju miałam ponad osiem tysięcy różnych światów, w których mogłabym zniknąć. I ponad tysiąc na czytniku, który leżał na szafce nocnej. Te światy były lepsze od mojego. Tam żyli ludzie, których rozumiałam i wiedziałam, że oni zrozumieliby mnie. W tych światach chłopcy byli zupełnie inni niż w tym tutaj. Tym fikcyjnym naprawdę zależało. Byli odważni, lojalni, a na ich widok można było zemdleć.
(Nie)zwyczajna

Ludzie mawiają, że życie jest jak jazda na rowerze, i mają rację — to, co na początku wydaje się obce, dziwne i trudne, staje się naturalne, gdy już załapiesz, o co chodzi.
Niebezpieczny facet

Myślę, że kiedy samemu należy się do najgorszych ludzi, doszukiwanie się najgorszych cech u innych to swego rodzaju instynkt samozachowawczy. Koncentrujesz się z całych sił na mrocznej stronie innych w nadziei na zatajenie prawdziwego odcienia własnego mroku.
Nagie serca

— Kiepsko mi idą związki.
— Samsonowi też.
— W sierpniu wyjeżdżam.
— Samson też.
— A jeśli koniec będzie bolesny?
— Pewnie będzie.
— To po co miałabym się na to decydować?
— Bo zazwyczaj zabawa, która prowadzi do bólu, jest go warta.
Nagie serca

Czuję się jak kwiat, który przeniesiono z cienia na słońce. Wypuszczam pąki po raz pierwszy, odkąd wychynęłam z ziemi.
Nagie serca

Może zainteresuje Cię również

1 komentarze

  1. Przepiękne cytaty <3 aż miło się czytało :)
    http://xgabisxworlds.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)