Moje ulubione cytaty z książek (XI)

Cytaty z książek

Zapraszam Was na jedenastą już część moich ulubionych cytatów z książek. Znajdziecie tutaj cytaty o miłości, o przyjaźni, a także zupełnie inne.

Tak naprawdę, upominam samą siebie, ledwie się znamy - na tyle, by wymieniać uśmiechy i przelotne uwagi, niczym gwiazdy z sąsiednich galaktyk mrugające w swoją stronę przez bezkresne połacie nieba.
Nas Dwoje

Rozumiem, dlaczego mówi się, że niewiedza jest błogosławieństwem. Bo gdyby okazało się, że moja śmierć jest bliska, brutalna albo i taka, i taka, wiem, że nie potrafiłabym żyć z tym lękiem.
Nas Dwoje

Bo miłość to nie tylko łatwe wybory, proste rozwiązania - to również ciężka praca i trudne decyzje, ofiary, których tak naprawdę wcale nie chce się ponosić.
Nas Dwoje

- Śmierć pewnie tak działa. Sprawia, że człowiek dokonuje inwentaryzacji. Wciska "pause".
(...)
- Byle tylko nie zapomnieć, żeby w pewnym momencie znowu wcisnąć "play".
Nas Dwoje

Życie bez zmian zawsze wydawało mi się jakieś bezpieczniejsze. To trochę tak, że jeśli nie podążasz za marzeniami, nie poczujesz się źle, jeśli nigdy ich nie spełnisz.
Nas Dwoje

Wciąż mieszkam w miasteczku, w którym się urodziłam, a tymczasem gdzieś tam jest szeroki świat - pulsujący możliwościami, gdy tak krąży sobie wokół Słońca.
Nas Dwoje

Ona z kolei sądzi, że ja boję się życia, wycofuję się i chowam w kącie, mrugając niepewnie, kiedy padnie na mnie promień słońca. I pewnie ma rację.
Nas Dwoje

Ludzie zbyt łatwo z siebie rezygnowali, zbyt chętnie pielęgnowali niechęć i urazy, zamiast wyrwać je niczym chwasty i skupić się na walce o to, co dobre, ciepłe, chociaż nie zawsze łatwe do zdobycia.
Gwiazdka pełna życzeń

Miłość była magią, bo tylko ona potrafiła sprawiać tyle samo bólu, co dawać radości, i czynić człowieka zupełnie bezbronnym wobec siły i pragnienia jej odczuwania.
Gwiazdka pełna życzeń

- Zmiana to pocałunek po ciemku. Róża na śniegu. Dzika droga w wietrzną noc (...)
- W ciemnościach żyją potwory. Róże umierają na śniegu. Dziewczyny gubią się na dzikich drogach (...)
Przyrodnia siostra


Nie wiedziała, że dobrze mieć silną wolę, ponieważ ciągle słyszała, że to coś okropnego. Wszyscy mówili jej, że dziewczyna z silną wolą źle skończy. Powtarzali, że wolę dziewczyny należy nagiąć do życzeń tych, którzy wiedzą, co jest dla niej najlepsze.
Przyrodnia siostra

Książki historyczne twierdzą, że to królowie, diukowie i generałowie wywołują wojny. Nie dawaj temu wiary. My je zaczynamy - ty i ja. Za każdym razem, gdy się odwracamy, jesteśmy cicho, nie mieszkamy się i zachowujemy grzecznie. To, co złe, tchórzostwo to pójście na łatwiznę. Robisz to szybko. Zostawiasz za sobą. Mówisz sobie, że już minęło. Odchodzisz pośpiesznie. Koniec sprawy.
Przyrodnia siostra

Brzydka dziewczyna to za duża obraza. Wierz mi, jestem stara i wiele widziałam. Widziałam nieuczciwą dziewczynę, która ukradła bajońską sumę w klejnotach. Darowano jej, bo się uroczo uśmiechała. I agresywną dziewczynę rabującą z bronią karety, która wyszła z więzienia, bo miała długie czarne rzęsy. I zabójczynię, która uniknęła szubienicy dzięki wydatnym ustom oraz dołeczkom w policzkach. Sędzia zakochał się w niej po uszy. Ale brzydula? Dziecko, świat jest stworzony dla mężczyzn. Brzydkiej dziewczynie nigdy się nie wybacza.

Zapragnęłam zagiąć czasoprzestrzeń. Zestawić ze sobą ten moment i tamten, w którym przez niego straciłam całą pewność siebie. Nie poddawaj się - chciałam powiedzieć swojej młodszej wersji. Nie pozwól, żeby czyjaś opinia zachwiała twoim poczuciem wartości. Słuchaj zdania tych, którzy cię kochają.
Co powiesz na spotkanie?

Kiedy potrzebuje cię przyjaciel, zatrzymujesz świat.

Znali dobrze swoje pragnienia.
Były ich kompasem we wspólnej podróży przez życie.
Pragnienia

Mimo młodego wieku znali życie na tyle dobrze, by wiedzieć, że nie można igrać z uczuciami. Skrzywdzeni, poturbowani złymi wyborami, chcieli mieć pewność, że to, co się między nimi rodzi, jest naprawdę wyjątkowe.
Pragnienia

Odpychałam ludzi, którzy za bardzo się zbliżali, bo cholernie się bałam, że ich skrzywdzę, gdy mój czas się skończy. Natomiast w momencie, kiedy ta chwila miała niebawem nastąpić, niczego bardziej nie pragnęłam, niż mieć u boku ukochaną osobę.
Miłosny blef

Jednego nauczyłam się o życiu: nie jest próbą generalną.
Dziewczyna z Neapolu

To ciało jest nieadekwatną skorupą, nie odzwierciedla silnej, pewnej siebie osoby, którą jestem w środku. Mimo tego, co się stało, tkwi we mnie cząstka, która wie, że to nie powinno mieć znaczenia. Wie, że nieważne, jaki noszę rozmiar, pozostaję tak samo bystra, ambitna, życzliwa i hojna.

Może zainteresuje Cię również

1 komentarze

Dziękuję za aktywność na blogu. Miłego dnia. :)